Rokmūzikas apskati

25.02.2010.

Dunedinas sprāgstprēkļu spējas ietekmējoties no valdošās koalīcijas kreisi orientētajiem vārdiem

Filed under: Muzikālie jaunumi — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 18:38
Tags: , , , , ,

Nu tā kā pēdējā laikā visu eRoka administrāciju ir pārņemusi vispārējā spriedze, tā rezultāta mieru un līksmīgu ir pārņēmusi cenzūra un vispārējā rakstu komercializācija (jā, turpmāk es rakstīšu tikai par Marina And Diamonds ierakstiem), nolēmu apskatīt kaut ko maigu, jauku, pūkainu un relaksējoši depresīvi dzīvespriecību. Kur gadījies, kur ne lūk, jums ievads Dunedinas muzikālajos apvāršņos. (un šoreiz bez bļe)

Kādēļ šitāds raksts? Daudzi eRoka lasītāji domā, ka Jaunzēlandes iedzīvotāji ir tik pat atpalikuši kā lietuvieši – viņiem ir tikai divas televīzijas, popmūzikas kontingentu veido Flight Of The Conchords un vēl kaut kāda babka Ladyhawke, lielāko biznesmeni sauc Guntar Rach. Viņiem principā ir taisnība, bet kā zināms šādos strauji augošos pseidopagrimumos rodas nevienam neizprotama un pat Kūtrim nezināma mūzika. Nu, lūk kā jau visi nojauš Jaunzēlandes pilsētā Dunedinā darbojās Flying Nun Records (2006. gadā 100 procentu uzņēmumu daļas nopērk Warner Music Group, jocīgi bet tajā pašā gadā savu debijas albumu izdod Arctic Monkeys) , kas konstanti ļoti ilgu periodu izdeva pilnīgi neatkarīgus kašesnieku ieraksta, kuru noskaņa ir neatkārtojamāka par Bono olu kasīšanas māku, bet šoreiz ļausim kurlajiem kļūt dzirdīgiem un nesnobosim kaku un ļausim ķert ieskatu spožākajās Dunedīnas grupās.

The Chills

Labākais albums/kompilācija Kaleidoscope World. Labākā dziesma Pink Frost.

Jaunzēlandes bītlus ar korpulenti tievelīgo Mārtinu Filipsu priekšgalā (vienīgais konstantais grupas dalībnieks) var uzskatīt par īstām leģendām ne tikai Jaunzēlandes mūzikā, bet visā pasaules mūzikā. Grupas dalībnieki gandrīz 30 gadu karjerā ir pārcietuši dažādus hepatītus, cilvēku nāves no leikēmijām, nebeidzamās izjukšanas un bla bla bla…. bet tomēr Filps sola, ka kaut kad iznāks jauns albums.

Grupas labākais albums Kaleidoscope World 1987. gadā tika izdots kā atvadu kompilācijalbums, kas sastāv no agrīno low fidelity apvienojumiem, bet diemžēl tas nebija atvadalbums. Plates labākā un grupas labākā dziesma ir Pink Frost, kuru nosaukt par perfektu ir vienkārši zaimošana, jo tā iespējams ir viena no visu laiku labākajām un arī nenovērtētākajām dziesmām. Salīdzinot ar Pink Frost grupas pārējais materiāls šķiet aplam vārgs.

?Nodarbojamies ar pirātismu, a

The Clean

Labākais albums Anthology. Labākās dziesmas Tally Ho, Beatnik.

Grupa zinātāju un citu ķēmu aprindās ir ieguvusi palamu greatest rock and roll band of all time. Tik tiešām no grupas ir ietekmējušies  Yo La Tengo, bet Stīvs Malkmus grupu sauc par vienu no savām galvenajām ietekmēm. Grupa joprojām izdod ierakstus, piemēram, pērn zem Merge Records tiek izdots albums Mister Pop, kas nebija labs, bet nebija arī slikts. Tātad viņi turpina saglabāt savu palamu

Anthology kā jau noprotat ir 2003. gadā izdots kompilācijalbums. Divi diski ir izteikti ekletiski un grūti iedalāmi vienos rāmjos. Visprecīzāk grupu raksturo casio sintezātoru popgabali Tally Ho! un Beatnik.

Turpinām, turpinām, turpinām…

Tall Dwarfs

Labākais albums Hello Cruel Worlds. Labākā dziesma Crush.

Tall Dwarfs bieži tiek salīdzināti ar krietni populārākajiem Flight Of The Conchords, jo abas grupas nāk no Jaunzēlandes, grupā darbojas divi dalībnieki un tās mīl humoru. Tikai reiseri galvenokārt ir sūdīga joku grupa (folkmūzika par robotiem…Piedo, Kūtr), bet garie to papildina ar smalku humoru (grupai patīk veidot grupas ABBA kaverversijas un inovācijām mūzikā (abi grupas dalībnieki spēlē iespaidīgu klāstu perkusijas un 12 stīgu ģitāras)

Hello Cruel Worlds atkal ir kompilācija. 😀 Tas jau sāk šķist smieklīgi. Bet noslēdzošais Crush ir hipnotiski ārdoši psihopātisks antifolka gabals.

Te nespied

The 3Ds

Labākie albumi Hellzapoppin’, The Venus Trail. Labākā dziesma Outer Space.

Dunedinas Flaming Lips vai arī Sonic Youth (īsta skaidrība šajā jautājumā nav) ir iesildījuši U2, Nirvana, Superchunk un šogad iesildīs Pavement Jaunzēlandes koncertos. Dīvaini, bet tieši U2 Zoo TV tūre Jaunzēlandē ir grupas hailaits numur viens, jo kā stāsta aculiecinieki Bono un Co toreiz sūkājā uzstājoties pēc 3Ds. Runājot par grupas intresanto nosaukumu, tas radies tādēļ ka grupā sākotnēji darbojās 3 cilvēkiem ar vārdiem, kuru pirmais burts ir D.

Par grupas albumiem nav ko runāt, lai gan tajos ir atrodamas labas un pat lieliskas dziesmas, tomēr neviena nestāv līdzi A klases grāvējam Outer Space. Lipīgs ģitāras rifs, līdzi dziedams piedziedājums… Bet….. Katrā ziņā ievērtē pats.

The Verlaines

Labākais albums You’re Just Too Obscure For Me. Labākās dziesmas Death And Maiden, Pyromaniac.

Dižie popa meistari, kas nosaukti par godu dižajam Polam Verlainam izceļas ar spožām melodijām, prātīgi muļķīgiem dziesmu tekstiem un spurainām ģitārām. The Verlaines patiešām ir retā Dunedinas grupa, kas izceļas ar regulāru albumu izdošanu (reizi divos gados)

Augšpusē minētais albums ir lielāko hitu izlase un saprotams, ka tajā ir ietvertas tādas dziesmas kā spurainais Pyromaniac un līdzi gaudojamais Death And Maiden, kas dziesmas vidū no tipiska džanglpopa pārvēršās progresīvā roka sintezātorpopā, kas ir ūberkūūl. Endorfīni iziet caur kauliem.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: