Rokmūzikas apskati

01.03.2010.

jj – jj no. 3 (2010)

Filed under: 2010. gadi,Pops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:32
Tags: ,

Laiks mest kaunu pie malas un pievērsties īstiem apskatiem. Voila še jums visiem jauna grupa, kuras mūziku iemest Ipodā.

Gēteborgieši jj ir unikāls mūsdienu unikālās ūberstiļigu mūzikas kolektīvs. Tante un onkulis no sniegotās Zviedrijas piedāvā izteikti vasarīgu Ibizas hausa (balearic beat) un āfrikāniska drīmpopa krustojumu. Ne velti jj iesilda šobrīd pasaulē karstāko jauno grupu The XX tās ASV koncerttūrē. Grupas debija pērnā gada jūlijā kļuva par īstu ūbergrāvēju. Pitchfork media Best New Music tituls, strauja fanu palielināšanās, asprātīga Lil Veina semplēšana… Likās, ka jau ir dzimusi jauna supergrupa un tā savā otrajā albumā integrēs visādus avangardiskus metālmūzikas elementus.

Lai gan grupas debijniekā izteikti debilizējās lipīgas melodijas ar apskaužamu novitāti noskaņu mūzikas radīšanā (bieži jj tiek pieskaitīti glo-fi jeb čilveiva kustībai), šoreiz duets ir aizmirsuši par āfrikāniskajiem elementiem, low fidelity mūzikas rakstīšanas tehnikām un galu galām lipīgām melodijām. Jāatzīst, ka visas albuma dziesmas ir samērā viduvējas un var būt pat vājas, ne velti mana pirmā reakcija izdzirdot klavierierakordus pirmajā dziesmā My Life bijā “WaTaFak, bļe, es atkal zogu Kūtrim albumus kurus apskatīt. :D” Bet tomēr šis iespaids bija maldīgs un Regīnas Spektores endorfīni bija tikai īslaicīgs apmāns, lai muzikālie snobi šo albumu izmest mēslainē, jau ar nākamo dziesmu jj ieved savā vasarīgajā pasaulē. Tādējādi atkal ir jāsaka :”Katram savs.”

Kopumā albuma dziesmas ir vājas, šeit nav otrs Ecstasy grāvējs, bet tomēr albumu savas unikālās atmosfēras dēļ ir ļoti patīkami klausīties, tādēļ to par īstu mēslu nevar uzskatīt. Albums noteikti nesaņems tādu jūsmīgumu no kritiķu puses kā par savu priekšgājēju (pavisam 7 muzikālie mediji to iekļāva savā 2009. gada labāko albumu topā), bet klausītājie šis parastās popmūzikas albums ar unikālo atmosfēru radīs daudz patīkamu brīžu.

Albumam lieku 6,5 zvaigznes no 10.Nu par jauno Hot Chip albumu jau ir kudiš krutāk.

Šitais pat ir krutāk nekā Marina And Diamonds

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: