Rokmūzikas apskati

03.03.2010.

Lielākās šausmas, ko mūzikas pasaule piedzīvojusi

Filed under: 2000. gadi — Gots de Hujē @ 23:30
Tags: , , ,

Ārvalstu un pašmāju kvalificētie mūzikas speciālisti vienmēr centušies noskaidrot tos, kuri ir paši labākie, skanīgākie, seksīgākie, oriģinālākie vai mjūzīgākie plašajā mūzikas galerijā, ko mums piedāvā planētas Zemes muzikālākie iedzīvotāji. Šis pats jautājums vienmēr nomocījis arī tādus ierindas kasešu klausītājus kā mani, taču ar laiku esmu aptvēris, ka tas ir diezgan bezjēdzīgi. Proti, daudz vieglāk ir noteikt šausmoņus, kuru skaņdarbi uzdzen zosādu un izraisa kuņģa muskuļos netīkamas kontrakcijas. Šādam Pasaules šššššausmīgākā mūzika, kas jebkad radīta titulam nominēju kārtējo Savienotajās Valstīs dzimušo stilu – crunkcore.

Tātad, kas tad īsti ir crunkcore? Sākumā mums ir vajadzīgs kāds melnādains reperītis nošļukušās ūziņās, kura muzikālais varējums apstājās pie ar prostitūtām saistītu poētismu deklamēšanu līdz nāvei garlaicīga bīta pavadībā. Labs piemērs būtu jaunizceptais cietumnieks Lil’ Wayne vai moderno deju virtuozs un viena hita brīnums Soulja Boy. Sūtam puišus uz frizētavu, kur viņiem tiek izveidoti Tokio Hotel cienīgi matu sakārtojumi, iemācam viņiem tehniski pareizi un akurāti bļaut Bullet for My Valentine manierē, un voila! – potenciālais crunkcore mākslinieks ir gatavs. Vienvārdsakot, crunkcore sevī apvieno divas diezgan atšķirīgas lietas – vienu no hip hopa paveidiem crunk un pamatīgi izcūkotu screamo. Lai arī uz pirmo acu uzmetienu šāds mikslis liekas diezgan absurds, jau ar pirmajām crunkcore skaņām ir saprotams, ka salīdzinoši lēnā tempa kranks gluži labi līmējas kopā ar agresīvajiem bļaujošo emo vokāliem. Kāpēc gan lamuvārdus izteikt repojot, ja to gluži labi var izdarīt, spiedzot un rukšķot? No ģitārām un dabīgi veidotām bungu skaņām, kas varbūt varētu būt pārņemtas no rokmūzikas, gan šeit nav ne vēsts. Tīrs crunkcore jums piedāvā iejukt sintētiskā melodiju un ritmu harmonijā, ko lieliski papildina dzeja par padauzām, 5 minūšu ilgu seksu un dzer-līdz-vem motīviem.

I’ve got my 40 oz

Let’s get drunk in the club

I’m already here

And I don’t give a f*ck

Videoklipā redzamie āksti ir Albukerkes Ņūmeksikā mūziķi Brokencyde. Šos četrus puišus varat dēvēt kā vien vēlaties, taču viņi paši sev uzdāvinājuši tik lieliskas palamas kā  Phat J un Se7en . Brokencyde (nosaukums latviski būtu salauzti iekšienē, mmm cik trāpīgi) neapšaubāmi dēvējami par crunkcore pionieriem un tēviem, un, par laimi, pagaidām viņi droši var saukties par vienīgajiem crunkcore pārstāvjiem. Lai Dievs mūs sargā, ja vēl kāda blice nolems pievienoties Brokencyde pulciņam un mēģinās izdot kaut ko līdzīgu Albukerkes četrotnes debijas albumam I’m Not A Fan, But The Kids Like It! Citu grupu sakarā pagaidām vēl var runāt tikai par atsevišķiem crunkcore elementiem, piemēram, Atlantas kristiešu grupa Family Force 5 arī atļaujas sapludināt kopā jaunā viļņa post-hardcore un hip hopa krāsas, taču šeit runa noris tikai par atsevišķu crunkcore detaļu izmantošanu. Family Force 5 drīzāk izklausās pēc Merlina Mensona wannabe puisīšiem, nevis pēc iekšienē salauzta lopa, kura muzikālā talanta augstākā pilotāža ir bungmašīnas iedarbināšana.

Par vēl vieniem crunkcore iedibinātājiem varētu saukt grupu I Set My Friends On Fire, kuri, tiesa gan,  ikdienā spēlē ikdienišķu skrīmo ar Owl City sintezatoriem, taču viņiem mēs varam pateikties par pirmo crunkcore kaverversiju pasaulē. Patiešām nezinu, vai tas tika radīts joka vai nopietnu apsvērumu dēļ, taču ISMFOF izveidoja jaunu versiju 2007. gada superhitam Crank Dat Soulja Boy. Brrrrr, patiešām krankōrīgi šausminoši.

Ja jums ir vēl kādas versijas par to, kas varētu būt briesmīgākā lieta mūzikas pasaulē, droši to piedāvājiet. Teikšu gan atklāti – nezinu, vai ir kas tāds, kas var sacensties ar crunkcore, jo salīdzinājumā ar to pat visādas kešas, leidī gagas un džonasu brāļi izskatās pēc mūsdienu Mocartiem un Šopēniem.

Advertisements

5 komentāri »

 1. Izklausās pēc growlošanas.. baismīgi.
  Bet tiešām, nevajadzētu šo piedalīt zem mūzikas, tas varētu būt kā sportaveids vai jauna piedzeršanās spēle… 😀

  Komentārs by Gundars — 03.03.2010. @ 23:37

 2. Nošauj mani.. vai vismaz nopērc jaunu monitoru – laikam esmu izsitis. 😦

  P.s. Pēc growlošanas gan tur galīgi neizklausas.

  Komentārs by Es — 04.03.2010. @ 00:41

 3. Jā, ir tāds pats kā grouls

  Komentārs by Estere — 04.03.2010. @ 10:58

 4. Nu, bļ, salīdzināt death metal dziedāšanas manieri ar krankkoru ir slimi.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 04.03.2010. @ 23:04

 5. Tā kā viņi dzied dziesmā-SO FUCK YOUUUUUUUUUUUUUUU.

  Komentārs by Pizza. — 12.02.2011. @ 01:14


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: