Rokmūzikas apskati

04.03.2010.

Marina And The Diamonds – The Family Jewels (2010)

Elektronika + pops + folks = Marina And The Diamonds.

Grieķu izcelsmes velsiete Marina Lambrīnī Dimandis slavu, līdzīgi kā Delphic, Ella Goldinga un daudzi citi pasaules ievērību ieguva pēc parādīšanās BBC Sound of… sarakstā. Pēc britu kompānijas prognozēm, Marinas ieraksts būs šī gada otrā svarīgākā debija. Lai vai kā būtu ar viņas nākotnes vīziju, jāsaka, ka sievietes grupas nosaukuma izvēle nav pārlieku oriģināla. Neskatoties uz to, ka The Diamonds it kā simbolizē viņas fanus, man tāpat uzreiz ataust atmiņā, piemēram, Florence And The Machine.

The Family Jewels ir loģisks noslēgums trīs gadu ciklam, kuru laikā Marina muzicē. Šajā periodā viņas paspēja izdot divus EP (Mermaid vs. Sailor un The Crown Jewels), nospēlēt neskaitāmi daudz koncertus un vairākkārt nomainīt pavadošo sastāvu. Šķīrusi ceļuas ar diviem bundzeniekiem, diviem basistiem un ģitāristu, nu viņas pavadošajā sastāvā ir basists, bundzenieks un divi elektronisko taustiņinstrumentu spēlmaņi, šādā sastāvā arī ir ierakstīta 13 dziesmu kompelācija The Family Jewels.

Kā jau ievadā minēju, viss šis albums ir popa, elektronikas un folka kokteilis, kas pasniegts interesantā, tomēr tajā pat laikā visai vienmuļā manierē. Ikvienā skaņā es sadzirdu ko jaunu un aizraujošu, bet kaut kas pietrūkst. Nezinu, kādēļ tā, jo saprotu, ka šis, iespējams, būs viens no gada atzītākajiem diskiem klausītāju vidū (vismaz Lielbritānijā noteikti), arī no kritiķiem tas, lielākoties, saņem ļoti pozitīvus vērtējumus, taču mani tas, diemžēl, nespēj aizraut.

Vēl kāds paliels trūkums, kas ļoti krīt acīs – neskatoties uz visai labā līmenī atsrādāto konceptuālismu un to, ka skaņdarbu secība šķiet loģiska, no The Family Jewels kā augstvērtīga singla materiālu varu izcelt tikai Shampain. Pārējās kompozīcijas mani neaizrauj, arī ne pirmie divi singli Mowgil’s Road un Hollywood. Ceru, un arī domāju, ka Shampain būs nākamais ripuļa gabals, kas iekļūs radio rotācijā, un tur tam varētu labi veikties. Iespējams, tā pat būs šīs vasaras galvenā ballīšu dziesma.

Marina And The Diamonds debija nav slikta, tomēr tā nav ne tuvu tik laba, kā daudzi to cenšas parādīt. Jau tagad paredzeu, ka tas būs daudzu jo daudzu gada topos, bet ne manējā. Ja vēlaties paklausīties labu popmūziku, daudz vairāk gūsiet no Faifa Dendženfīlda debijas ieraksta noklausīšanās.

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.

Gatavojamies ballītei!

Advertisements

2 komentāri »

  1. komon, Faifs Dendžerfīlds ir apaļa nulle

    Komentārs by fdgr — 04.03.2010. @ 17:32

  2. Marina forever. Guilemots suxz.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 06.03.2010. @ 15:47


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: