Rokmūzikas apskati

04.03.2010.

Shout Out Louds – Work (2010)

Filed under: 2010. gadi,Indīpops,Indīroks — normens @ 22:09
Tags: , ,

Grupa, kura pati sevi bieži dēvē par četru zēnu un vienas meitenes kolektīvu, ir atgriezusies ar jaunu ierakstu. 

Shout Out Louds ir kvintets no Stokholmas, kas iepriekšējo gadu laikā ir ļoti izcēlusies uz citu Zviedrijas mūziķu fona. Viņi ir radījuši vairākas dziesmas, kas iekļuvušas slavenu filmu un seriālu skaņu celiņos (O.C., One Tree Hill, What Happens In Vegas… u.c.), viņi ir bijuši vieni no atklājumiem 2005. gada SXSW mūzikas konferencē Ostinā, Teksasas štatā, un viņi ir arī iesildījuši tādas grupas kā The Strokes, Kings Of Leon un The Magic Numbers. Pievienojot klāt vēl arī to, ka mūzika ir viegli uztverama, lieliskā angļu valodā, un ka tai ir vairākas dziesmas ar pasaules mēroga superhitu potenciālu, Shout Out Louds pasaulei būtu jāizskatās rožaini. Diemžēl, tā nav. Neskatoties uz to, ka līdz šim blice ir darijusi visu, lai kļūtu populāra visā pasaulē, un jo īpaši ASV, uz ko grupa fokusējas visvairāk, turklāt tas viss bija šķietami pareizs, vismaz es nespēju izskaidrot, kāpēc cerētie panākumi vēl nav atnākuši. Iespējams, gluži vienkārši nav lemts…

Darbs pie Work ilga gandrīz trīs gadus – iepriekšējais disks Our Ill Wills tika izdots 2007. gada aprīli, un neilgi pēc tā iznākšanas Shout Out Louds sāka rakstīt jaunās dziesmas. Starp abiem albumiem daži no dalībniekiem paspēja arī palīdzēt citiem zviedriemPeter, Bjorn & John, kad bekvokāliste un taustiņinstrumentāliste Bebana Koačellas festivālā 2007. gadā izpidlīja dziesmas Young Folks sievietes partiju, bet basists Teds ir šīs dziesmas videoklipa režisors. 2008. gada nogalē un 2009. gada sākumā jaunās dziesmas bija gatavas, un lai tās ierakstītu palīgos tika pieaicināts pazīstamais un pieredzējušais amerikāņu producents Fils Eks, kurš iepriekš strādājis ar tādām grupām kā Dios Malos, Banf Of Horses un Fleet Foxes.

To, ka Work producējis Eks, var dzirdēt jau ar pirmajām sekundēm. Shout Out Louds kļuvuši nopietnāki, nedaudz depresīvāki, arī akustiskāki. Ieraksta vidū atkal var sadzirdēt to, ar ko raksturīgi bija pirmie divi grupas albumi, tomēr tagad lipīgs indīroks, indīpops un arī pāris saldas balādes ir kļuvušas pieaugušākas, mierīgākas. Iespējams, šī būs panākumu atslēga arī ārpus dzimtās Zviedrijas, tomēr mani par to māc pamatīgas šaubas.

Noteikti jāpiemin arī tas, ka šoreiz ir akūts hitu potenciāla trūkums. Pēc pirmās ripuļa noklausīšanās neviena dziesma īpaši atmiņā neiespiežas, arī ne singli Walls un Fall Hard. Lai gan neviena dziesma nav izteikti slikta, trūkst tādu tiešām izcilu gabalu kā Please, Please, Please no Howl Howl Gaff Gaff vai Impossible no Our Ill Wills.

Work nav slikts ieraksts, tomēr tas arī neizceļas citu vidū. Nezinu, kā domājat Jūs, bet man šķiet, ka Shout Out Louds nu ir zaudējuši daļu sava šarma. Liekas, ka ja nekas kardināli nemainīsies, grupas sapnis par slavu ASV nekad nepiepildīsies. Ceru, ka kļūdos.

Dodu albumam 6 zvaigznes no 10.

Lūk, kādas pārmaiņas viņi ir piedzīvojuši gadu gaitā.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: