Rokmūzikas apskati

05.03.2010.

Rammstein 04-03-2010, Rīga

Filed under: Koncerti — Gundars Latgalovičs @ 19:07
Tags: ,

Vakar Rīgā uzstājās vācu industriālā roka monstri Rammstein. Parasti ar koncertu recenzijām eRoka lasītājus priecē Kūtris S., bet šoreiz uz “Arēnu” bija devies Latgali pārvaldošais recenzists – es.

Par iespējamo koncerta atcelšanu ūdensvada avārijas dēļ uzzināju tikai pēc atgriešanās mājās, tā ka man tika aiztaupīts lieks uztraukums. Prieks ka FBI nolēma pārkāpt aizliegumu, galu galā viņiem ir izdevīgāk samaksāt sodu, nekā atcelt koncertu.

Kā iesildošā grupa uz skatuves kāpa norvēģu tehnotehnotehno bļauri “Combichrist”. Tehno ar dzīvajām bungām un bļaušanu zem Scooter līmeņa mani aizkustināt nespēja, tāpēc viņu nozušana no skatuves ļāva atviegloti nopūsties. “Combichrist” uzstājās tikai uz priekšējās skatuves daļas, viss pārējais bija noslēpts aiz priekškara. Tas krita 20:45 un šovs varēja sākties!

Pirmajās dziesmās Arēnā sanākusī publika vēl bija diezgan paklusa. Zināmā mērā to var izskaidrot ar faktu, ka pirmās dziesmas vidusmēra Rammstein klausītajam (piemēram, man) pārāk daudz neizsaka. Šovs gan bija lielisks jau no paša sākuma – apdullinoši sprādzieni, kas atkārtojās visā koncerta laikā; gaismu šovs, ko otrajā uzstāšanās pusē papildināja arī lāzeri. Lielisku izrādi demonstrēja arī paši grupas dalībnieki – solista Tila Lindermana kaušanās ar taustiņnieku, kas vēlāk pārtapa tajā, ka Lindermans ielika Kristianu Lorencu vannā, bet pats, uz nelielas platformas uzbraucis augstu virs tās, no dzelzs kannas lēja virsū uguns dzirksteles. Vēl ļoti interesants moments bija, kad virs skatuves parādījās daudzas lelles, kuras dziesmas laikā tika saspridzinātas.

Fantastiska bija uguns šaušanās no skatuves grīdas. Liesmas bija tik spēcīgas, ka momentāli varēja sajust diezgan lielu karstumu. Īpaši mežonīgas tās bija tieši tam piemērotajā “Benzin”, kad solists aizdedzināja uz skatuves uzskrējušu fanu (tas, protams, bija iestudēts). Pēc koncerta Arēnas gaiteņi (vismaz augšā, jo apakšā tam visam ir vairāk iespēju izplēnēt) bija dūmu pilni. Skatuves dekorācijas bieži pārvietojās un bija izveidotas diezgan industriālā stilā. Kā gan savādāk.

Koncerta beigās skanēja “Du Hast” un “Pussy”, kuras laikā Lindermans no liela lielgabala skatītājos raidīja putas, kuru nozīme man dziļāk nav jāskaidro. Programma ar to beidzās un grupa skatuvi pameta. Skatītāji bļāva diezgan nesakarīgi un vienu brīdi man likās, ka atpakaļ grupa nenāks, tomēr beigās Arēnai izdevās vienoties kopējā “Rammstein! Rammstein!” un “enkors” notika, turklāt tajā kopā bija veselas četras dziesmas, tā ka droši var teikt ka Rammstein koncertu nospēlēja pēc pilnas programmas.

Droši var teikt, ka Rammstein koncerts ir lielisks mūzikas un šova apvienojums. Mūziku lieliski papildināja šovs un otrādi. Grūti aizmirstams vakars!

Labāk nekā lieliski, tomēr līdz 10 pietrūkst.

Dodu koncertam 9 zvaigznes no 10

Advertisements

1 komentārs »

  1. Ehh.. vot nesaprotu, kapēc neaizgāju..

    Komentārs by Es — 05.03.2010. @ 20:30


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: