Rokmūzikas apskati

10.03.2010.

The Soft Pack – The Soft Pack (2010)

Filed under: 2010. gadi,Alternatīvais roks,Garāžroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 23:14
Tags: ,

Dāmas un kungi jaunie Strouki. Paldies, dievam, ne šoreiz, bet kaut kā jau rakstu vajadzēja iesākt.

Šie Sandjego jaunēkļi daudzus pēc šī gadsimta sākumā uzplūdušā garāžroka  pārsteidza jau 2009. gadā, kad toreiz kā grupa The Muslims viņi izdeva The Velvet Underground ietekmētu EP. Tajā pašā laikā grupa koncertos mēdza kaverēt stoner garāžpoperus Spaceman 3 jeb tos džekus, kas reiz pīpēja zāli televīzijas intervijas laikā. Diemžēl grupai nācās mainīt savu vārdu uz daudz nenozīmāku un maigāku The Soft Pack. Un voila šogad grupa izdod savu debijas albumu jau zem The Soft Pack vārda.

Kas tad ir The Soft Pack lielākais pluss? Manuprāt, tieši tas, ka džeki netēlo baigos eksperimentētājus un viņi rada vienkāršas khekhe indīpopa dziesmas ar spurainīgām gičām. Protams, nostrādā arī lieliskās melodijas un prātīgie vārdi. Tajā pašā laikā arī netīrīgums, spurainums, kas mums visiem tieši liek klausīties šādu indīmūziku, lai gan tas jau nekas, ka viņi vairs nav tādi aņģika krutaki kā agrāk un viņu jaunais albums ir producēts pēc visām normām. Piemēram, plates labākās dziesmas ir tās sākumā. Bet šīs dziesmas C’mon, Down On Loving, Answer To Yourself ir tik slavenīgi spēcīgas, ka gribot negribot tev gribas spiest. Šajās dziesmām elpo agrīno R.E.M., The Wedding Present Bizzaro perioda laika bungas un protams deviņdesmito gadu indīroks, kas grupu liek iecelt sebadohrevivālistuvaivēlhujnezinkādurevilāstu kārtā kopā ar Cymbals Eat Guitars un Surfer Blood. Tajā pašā laikā The Soft Pack ir diezgan attālu no šīm divām minētajām revivālistu grupām, jo viņi tomēr ir drīzāk ir ūberpopsīgi garāžeri, nevis kaut kādi wannabe Bedhead.

Albuma pirmās trīs dziesmas ir ļoti lipīgas un domāju, ka tās ir vērts skandēt visu šogadu un arī vairākus gadus uz priekšu, lai gan tas nekas, ka visas pārējās dziesmas ir baigais s*ds. Lai gan albums nepavisam nav izcils, tomēr es redzu milzīgu potenciālu šai grupai un vispār šie džeki zina ko dara, jo grupas bunģieris reiz ar pseidonīmu B.H. Pelligro (kā veltījums Dead Kennedys bundziniekam) spēlēja noizrokdžezgrupā The Plot to Blow Up in Eiffel Tower.

Albumam lieku 7,5 zvaigznes.

half_sm

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: