Rokmūzikas apskati

12.03.2010.

Gonjasufi – A Sufi and a Killer (2010)

Filed under: 2010. gadi,Eksperimentālā mūzika,Hip-hops,Tehnotehnotehno — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 18:46
Tags: ,

Godātie Džimijs Hendrikss beidzot ir reinkarnējies. Tikai nu viņš vairs nespēlē ģitāru ar zobiem, bet gan psihodēliski repo, kad tev gribot negribot gribās novilkt savas platās bikses un vēl tam visam piemetina klāt Aphex Twin cienīgu tehnotehnotehno. Galu galā Gondža atrodas zem leģendārā Warp Records zīmola.

Jā, tieši tā gudrie, rakstošie vīri ar bārdām uz sejas un apaļām jo apaļām brillēm šim jogas pasniedzējam, kas izskatās pēc 5000 reiz narkomāniskāka Boba Mārlija dod palamu electro Jimi Hendrix. Patiesībā Gondžasufi nav nekāds debitānists, mūziku viņš veido jau kopš deviņdesmitajiem, tikai visus šos gadus bija palicis kā underground reperis un narkotiku dzinējs līdz 2008. gadā viņš iegūst relatīvu slavu piedaloties Flying Lotus kritiķu cienītajā albumā Los Angeles. Tieši piedalīšanās šajā albumā liek Gondžam noslēgt līgumu ar visu laiku labāko tehno un eksperimentālās mūzikas kompāniju Warp Records.

Gondžagondžagondža

Gondžas debijas albums ir garš, depresīvs, pārpildīts ar dažādiem sempliem no indiešu filmām un tik ļoti hipnotisks, ka pat rūdīts psihotropo vielu laidnis nolems atmest, jo Gondža iespējams ir viena no pēdējo gadu labākajām narkotikām. Baumo, ka viņš pat ir Bono brāļa Marka Edvarda Smita brālis. Radniecīgās saites ar šiem večiem Gondžasufi padara par mūsdienu spēcīgāko rastamenu un cilvēku, kas sevi dēvē par protestantistu pret visiem šitiem autotune buļļasūdiem, Kanjes Vesta buļļasūdiem un tamlīdzīgām hreņām, kas valda mūsdienu pophopā. Kaut kur lasīju, ka viņš samoģī viskaut ko industriālisku, piemetina vēl kaut kādu popiņu no M.I.A. un Gnarls Barkley, citē soula klasiķus kā Īzaku Heisu, protams, indiešu psihodēliju gan kino jomā, gan muzikālajā jomā un Dīdžeju Šadovsu. Gondža nav te kaut kāds Flying Lotus.

Gondžasufi iespējams ir labākais, kas ir noticis ar mūsdienu mūziku. Un te nav nekāds katram savs, labprāt iebāztu albumam 10 zvaigznes, bet tomēr veselais saprāts un skarbā paškritika man to liedz darīt. Un iemesls ir viens, vienreiz Gondžasufi kāds žurnālists jautāja :”Ko Džimijs Hendrikss domātu par tavu mūziku?”. Gondža atbildēja :”Džimijs domātu, ka tā ir mēsls.” Un Džimijam ir taisnība, bet šim mēslam ir patiešām paaugstināta stilīguma temperatūra un tas šo mēslu padara par ģeniālitātes kalngalu.

Albumam lieku … zvaignes no 10.

ĢĒNIJUS NEVĒRTĒ!!!!!!!!

Ja Gondža būtu Toms Jorks, Radiohead izjuktu un no grupas dalībnieku pīšļiem izveidotos Muse.

Video nebūs, lai Arctic Monkeys iet d….. Gondža ir pārāk reāls, lai tu viņu klausītos. Tu neesi Gondžasufi cienīgs.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: