Rokmūzikas apskati

14.03.2010.

Fucked Up – Some Tracks (2010)

Filed under: 2010. gadi,Pankroks — Gots de Hujē @ 00:12
Tags: ,

PUNK NOT DEAD, tā varētu teikt visi kedu īpašnieki, kuri savā īpašumā ieguvuši Toronto hardcore seksteta Fucked Up visu laiku stilīgāko singlu kompilāciju Some Tracks. 25 panku himnas 2 diskos, un varu derēt, ka jau rīt kāds no Jums dosies uz tuvāko frizētavu veidot grebeni.

Fucked Up noteikti uzskatāmi par vieniem no skaļākajiem vārdiem uz pankroka skatuves pēdējās desmitgades laikā. Lai arī Sex Pistols laiki jau sen ir pagājuši un Ramones dalībnieki jau labu laiku atdusas zemes klēpī, šie kanādiešu panki, atklāti uzspļaujot visiem platbikšiem un grīndejiem, demonstrē, ka pankrokam gals vēl nav klāt. Toronto ekstravagantā apvienība ir ne tikai izpelnījusies grautiņu koncertgrupas  reputāciju, bet arī saņēmusi Kanādas prestižo mūzikas balvu Polaris, tādējādi iegūstot kritiķu akceptu turpmākai spļaušanai un agresijai.  Par spīti Fucked Up pretrunīgajam nosaukumam, tās līderis Demiens Abrahams jeb Pink Eyes un pārējie 5 grupas dalībnieki ar tikpat interesantām palamām pelnīti kļuvuši par hārdkora flagmaņiem. Tāpēc nav brīnums, ka kanādieši šogad ir izlēmuši izdot kaut ko līdzīgu best of ierakstam.

Lūk, to es saucu par panku dzīvesveidu!

Lūk, to es saucu par panku attieksmi!

Some Tracks vienuviet sakopoti Fucked Up hārdkora tīrradņi, kas atrodami neskaitāmajos grupas 2002. – 2009. gadu vinila singlos, kā arī dažas demo versijas, kaverversijas un neizlaisti dziesmu editi. Some Tracks ir sadalīts divos sējumos, kurus pati grupa nodēvējusi par The Hard Stuff un The Fun Stuff. Romantiskām filmām nekad nav asiņaini un šaušalīgi nosaukumi, tāpēc arī Some Tracks disku tēmās nav jāmeklē kaut kādas apslēptas mācības. Smagā štelle patiešām arī ir smaga un uzbrūkoša. Visas 12 kompozīcijas ir enerģiju izstarojoši eposi. Zāģveida ģitāras un iznīcinoši ritmi kā sāk bombardēt dziesmas sākumā, tā to turpina darīt līdz pat dziesmas noslēgumam. Spilgtākie brīži noteikti ir sešminūšu garā Triumph of Life un skaļā Neat Parts.

Kad esam kļuvuši pietiekami smagnēji, ķeramies klāt Fun Stuff. Un šī daļa patiešām ir krietni interesantāka, jo parādās dažādas instrumentālas atkāpes, tiek veiktas dažādas ģitāru variācijas un ausīs atskan dažādi un pat lipīgi melodiskie virknējumi, piemēram, dziesmas Dream Come True vai He’s So Frisky, kas noteikti Fucked Up dzīvajās performancēs liek klausītāju pūlim sajukt prātā. Tas vairs nav tas ierastais un hahah! akadēmiskais panks, kurā uzsvars tiek vairāk likts uz mūzikā vēstīto aktualitāti un attieksmi, piemirstot to, ka 50 vienādas dziesmas varētu nebūt tās interesantākās. Fucked Up mēģina hārdkorā ieviest ko jaunu, tik stingri vairs vairs necenšas pieturēties pie “divi akordi, viens ritms un nošaujies, Nikson” stila. Jautrajā sējumā to var perfekti just. Manuprāt,  tieši skaņdarbu kārtojums diskos ir Some Tracks trumpis – singlu sadalīšana, vadoties pēc to skanējuma un noskaņas, nevis pēc kaut kādiem hronoloģiski garlaicīgiem principiem. Galu galā, neviens taču nevāra mēslus un neceļ anarhiju pēc instrukcijas.

Laiks izvilkt savas kedas no skapjiem, nopirkt kādu divlitru alu un izbaudīt Fucked Up burvību. Varbūt,  ja nekad neesi bijis lētu gumijas apavu īpašnieks, tev radīsies vēlme pārtraukt Some Tracks klausīšanos, tad tu acīmredzot neesi Fucked Up vērts. Ziniet, anarhiju ieviesīs arī bez tevis!

Uhh uhh uhh!!!

Advertisements

2 komentāri »

  1. Un neviena vārda par 24 stundu konci.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 14.03.2010. @ 13:15

  2. Tad jau es labāk būtu pastāstījis daudz aizraujošāko stāstu par Fucked Up koncertu vīriešu tualetē, kurš, protams, beidzās pēc vienas dziesmas ar kārtīgu grautiņu.

    Komentārs by gribu_hujeet — 14.03.2010. @ 14:26


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: