Rokmūzikas apskati

17.03.2010.

Fang Island – Fang Island (2010)

Filed under: 2010. gadi,Postroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:16
Tags: ,

Yoyoyo, tā kā Kūtris ir devies pie eistrēķu meitenēm kačāt skilu asinsrites nodrošināša, eRoka autori vienosies kopējā platbikšu mūzikas ievadnē. Jā, šis stāsts būs par 50 Cent.

Fang Island gan muzikāli, gan tīri uz papīra ir ļoti intresanti, jo jēdziens dzīvespriecīgs postroks jau vien ir kaut kas reti dzirdēts. Kaut ko tādu es esmu dzirdējis sakām tikai par Stereolab. Labs jautājums – vai postroks vispār var būt dzīvespriecīgs un šis dzīvespriecīgais šī žanra izdzimtenis ir postroks? Lai šis jautājums šoreiz paliek neatbildēts, bet tas nemazina Fang Island krutumu.

Man ļoti smieklīgs šķiet fakts, ka grupas dibinātājs ir amerikāņu noizkora/grindkora/matkora psihopātu Daughters ģitārists. (starp citu jaunais Daughters albums, kas iznāca gandrīz vienā datumā ar šo Fang Island darbu,  ir ļoti ļoti ļoti labs) Skaidrs, ka šīs abas grupas ir ļoti muzikāli atšķirīgas. Gribot negribot nākās atcerēties veco, labo anekdoti par Džī Mascisa no Dinosaur Jr. un Seta Purnhama no Anal Cunt kopējo grupu.

Ja vērtējam šo Fang Island darbu, tad saprotams tas nav nekas ģeniāls un ūbernovatorisks, bet tomēr to klausoties vairojas pozitīvās emocijas. Noklausoties šo albumu, tev šķiet ka tu esi aizvadījis skaistāko savu dzīves muzikālo pusstundu. (protams, ja tu nekad savā mūžā neesi kritis depresijā pie Slint albuma Spiderland) Ne velti grupa sevi raksturo ar frāzi everyone high-fiving everyone, kas diezgan precizē šīs grupas būtību un ūberstilīgo dabu. Izcelt kādu īpašu dziesmu ir grūti, jo tās visas skan līdzīgi un ir vienlīdz labas. Vokāls dziesmās ieskanās tikai dažu brīdi un paldies dievam tas nav izvirzīts priekšplānā, jo tas man šķiet pārlieku tipisks priekš mūsdienu populārās mūzikas.

Viena no gada debijām un iespējams labākā jaunā un nevienam nezināmā grupa par kuru visi uzzina lasot tooooo portālu.

Albumam lieku 8,5 zvaigznes no 10.

Mēs esam jauni, stilīgi un vispār blablabla. 50centlūcija

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: