Rokmūzikas apskati

20.03.2010.

Nullsleep – Electric Heart Strike (2007) un Unconditional Acceleration (2008)

Filed under: 2000. gadi,Pops — Gots de Hujē @ 14:48
Tags: , , , ,

Es nezinu, kā bija ar jums, bet kādu daļu manas bērnības aizņēma visiem labi pazīstamās SEGA spēļu konsoles un pat kāds no Rietumeiropas atvests Nintendo aparāts. Gadi ir gājuši, cilvēce ir iepazinusi daudz jaunākas tehnoloģijas, bet vēl ir palikuši puiši, kas vecās spēļmantiņas negrib izmest mēslainē. Aizvēsturiskās konsoles kļuva par jauna veida ģitārām, bungām un klavierēm, aizsākot arī mūsu šīs dienas varoņa Nullsleep stāstu.

80. gadi un 90. gadu sākums Ziemeļamerikā bija TV videospēļu ierīču zelta laiki, un tādi tie bija arī čipu mūzikai jeb chiptune. 8 bitu skaņdarbi bija ideāls risinājums tā laika tehnoloģijām, un neviens tā laika pusaudzis nevarēja iedomāties videospēles bez Super Mario cienīgas pīkstēšanas. Oranžo kasešu laiku bērns bija arī Džeremijs Džonsons, kurš nolēma to visu pacelt augstākā līmenī, un 1999. gadā 19 gadu vecumā viņš nodibināja ierakstu kompāniju 8bitpeoples, kuras mērķis bija apvienot geimbojus spēlējošos mūziķus. Tajā pašā laikā Džonsons uzsāka savu bitpopa karjeru zem segvārda Nullsleep, sāka radīt savus pirmos 8 bitu skaņdarbus un pat kaverēja Depeche Mode hitus. Un tā gadi atkal jau gāja, kasetnieku konsoles noputēja bēniņu stūros līdzās augstvērtīgajām Bon Jovi platēm, bet chiptune atguva savu otro elpu, kas izpaužas arī Nullsleep pēdējos divos piecdziesmu albumos.


Šķiet, Džonsons arī divdesmit gadus pēc konsoļu norieta ir viens no retajiem, kurš mēģina radīt tīru bitpopu, neatšķaidot to ar ģitārām vai ko citu. Ir ļoti sarežģīti muzicēt šajā jomā, jo chiptune iespējas nav ne uz pusi tik plašas kā Belamija bikšu krāsu gamma.  No geimboja izvilkt simfoniju ir praktiski neiespējami, tāpēc daudzi citi mākslinieki, piemēram, Crystal Castles vai metāliskie nintendocore pionieri HORSE The Band, labāk izvēlas izmantot tikai atsevišķus čipu mūzikas elementus, tādējādi radot daudz lielāku dažādību. Nullsleep videospēļu vienveidīgums nebaida, tāpēc arī nav jābrīnās, ka pat divi atsevišķi ieraksti izklausās diezgan līdzīgi. Electric Heart Strike gan vairāk būtu divu dimensiju  elektropops romantiskās un vieglās noskaņās, bet Unconditional Acceleration ir nedaudz nopietnāks un tumšāks. Protams, visu dziesmu galvenā iezīme ir ātrums un ritmiskums – balādes no bitpopa negaidiet. Nullsleep mūzika ir pilnīgi un totāli instrumentāla, taču, ja tiktu iedziedāta tik lipīga un uzmundrinoša dziesma kā Her Lazer Light Eyes, Fireflies nobālētu kā beigts jāņtārpiņš un mums būtu jauns hits. Tehno mīļotājiem varētu patikt Electric Heart Strike bliezējgabals Destination Tommorow, bet dziesma Salvation for a Broken Heart no 2008. gada ieraksta varētu piespiest kādu jūtīgāku dvēseli nobirdināt mazu asariņu, neskatoties pat uz krāšņajiem deju ritmiem.

Nullsleep noteikti ir geimboju Hendrikss. Nu, vismaz sava stilīguma ziņā, jo Nullsleep sintētiskajos ritmos galva šūpojas pati no sevis un moču spēļu skaņas liek sirdij trīsēt. Un nav svarīgi, vai šī lieliskā ballīšu mūzika ir radīta ar tūkstošiem dolāru vērtu sintezatoru palīdzību un seksīgas melnādainās meitenes balsi vai arī ar vienkāršu 8 bitu čipu.

10 par ideju.

P.S. Sveicieni leģendai ķenguru zemē!

3 komentāri »

  1. Atceros, ka SEGA spēlēja tikai pediņi, visi krutie anģika sīkaļas spēlēja žiletona dzeltenās kasetes

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 20.03.2010. @ 15:10

  2. Bet es nekad neesmu pat spēlējis SEGU. 😦

    Komentārs by Ānis — 20.03.2010. @ 15:51

  3. Tādēļ, ka tu esi gejs bļe

    Komentārs by Jānis Žilde — 20.03.2010. @ 22:04


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: