Rokmūzikas apskati

21.03.2010.

Lady Gaga – The Fame Monster (2009)

Filed under: 2000. gadi,2010. gadi,Pops — Gots de Hujē @ 15:15
Tags: ,

Mēs varam nicināt viņu, mēs varam publiski dedzināt viņas fotogrāfijas, mēs varam iznīcināt viņas kompaktdiskus, apstrādājot tos ar āmuru, ripzāģi vai izmantojot tos kā domkrata pamatni, bet mēs nevaram noliegt to, ka Lady Gaga ir jaunā popmūzikas toņa noteicēja pasaulē. Kopš Gāgas jaunkundzes parādīšanās esam spītīgi ignorējuši viņas panākumus, taču tagad, šķiet, ir pienācis laiks kapitulēt.

Liekas, nav tāda mūziku mīloša cilvēka uz šīs planētas, kas neko nebūtu dzirdējis par 23 gadus veco ņujorkieti Stefāniju. Ekscentriski ģērbtas dāmas paskatā viņa jau divus gadus bombardē čārtus un miljoniem klausītāju ar tādiem hitiem kā Poker Face, Paparazzi un tagad tik ļoti aktuālo Bad Romance. Sabombardētā mūzikas pasaule Lady Gaga atnesa milzīgu slavu, bet ar to jaunkundzei nepietiek. Savādā un klaunādei atbilstošā garderobe, kas krietni pārspēj Metjū Belamija varavīksnes krāsu spektra kļošenes un Deivida Bovija pidžamas kopā ņemtas, pretrunīgie klipi, kas daudzus šokē un izbrīna pat mūsu samaitātajā laikmetā, kā arī šādi tādi skandāliņi ap viņas reproduktīvo orgānu sistēmu liek pilnīgi visus prožektorus pavērst Lady Gaga virzienā. Brīžiem liekas, ka nevienu vairs neinteresē viņas pops (īstenībā, kuru gan interesētu), bet gan viņas nākamais veidols. Es gan šoreiz centīšos novērsties no Lady Gaga neskaitāmajām metamorfozēm un skaidru prātu ielūkoties The Fame Monster dzīlēs.

Un tagad es tev izskatos pēc hermafrodīta?

Plate iesākas ar jau minēto Bad Romance, un, godīgi sakot, pazūd viss entuziasms nodoties tālākai Lady Gaga daiļrades izpētei. Proti, nekad neesmu īsti sapratis, kāpēc tieši Bad Romance ir izpelnījies tik ļoti lielu uzmanību. Gan viņas iepriekšējie singli, gan arī vairākas dziesmas iekš The Fame Monster spēcīgi pārspēj sliktās romantikas uz nerviem krītošo un monotono kalbasņiku ritmu. Varbūt ja nebūtu tik plašs piedziedājums, šo hitu varētu mest čupiņā blakus citām vienreizējās lietošanas dziesmām, kuras (par milzu brīnumu) ir atrodamas arī Gagas otrajā albumā, piemēram, Monster un Dance In The Dark, kuru kulminācijas daļas pat ar piepūli nespēj piesaistīt ausu spalviņas. Iespējams, šie murgojumi ir tikai vietas aizpildītāji, jo The Fame Monster atlikušie skaņdarbi ir tīri pieklājīgi (cik nu pieklājīga vien par būt pērkama padau… mūzika). Lady Gaga jaunais trumpis Telephone ar Beyonce piemīlīgo balstiņu nudien kutina nervus un ne velti drillē radiolas līdz pilnīgai nemaņai, par visnotaļ seksīgu un, Gagai netipiski, neuzbāzīgu uzskatāma arī kompozīcija Alejandro, kuru (ak, nesodiet mani bargi, Ņūdžersijas dievi!) noklausījos pat vairākas reizes. Taču jāatzīst, ka visi plates gaišie punkti diezgan uzkrītoši norāda uz popmūzikas jau noietajiem etapiem, piemēram, Speechless, šķiet, varētu būt Merkurija rakstīta, Teeth atgādina Agileras pseidoblūzu, citur jūtama mūžīgi jaunās Madonnas ietekme. Bet ko gan tur darīt? Lady Gaga moto, iespējams, varētu būt – viss labais jau ir radīts, tagad tikai jāmāk to izmantot savā labā.

Kopumā patiešām neslikts popa albums lielām masām un lieliem ienākumiem. Nostāšos pa vidu starp tiem cilvēkiem, kas Lady Gaga sauc par pilnīgi unikālu un apbrīnojamu mākslinieci ar savu avangarda attieksmi un stilu, un tiem, kam kuņģa sula vārās, dzirdot Bad Romance. Ne smakas tur nav no lielās mākslas, taču nespārdīsim The Fame Monster ar kājām, jo mums priekšā vēl ir Džastina Bībera jaunais albums. 😦

5.5/10

5 komentāri »

 1. Ej tak tu d*rst, Dance In The Dark ir albuma labākā dziesma!!!

  Komentārs by NoImagination — 21.03.2010. @ 16:12

 2. Dance In The Dark ir The Sea And Cake līmeņa grāvējs.

  Komentārs by Jānis Žilde — 21.03.2010. @ 16:20

 3. Kam krata mazas valstiņas čīkstētāji, ka viss ir sūc u.t.t u.t.p
  ziniet ko ejiet tak klausaties savu Boviju vai whatever un sapūstiet 😉
  man piem patīk VISI šīs tantas hīti, un nēesmu es ne tīnis ne sieviete 😛
  punkts

  Komentārs by marss — 21.03.2010. @ 17:20

 4. marss, pediņš Tu esi un viss.

  Komentārs by sesks — 26.03.2010. @ 01:14

 5. Illuminati

  Komentārs by udens — 30.03.2010. @ 18:29


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: