Rokmūzikas apskati

23.03.2010.

Marks Edvards Smits (1957 – ?)

Filed under: Muzikālie jaunumi,Postpanks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 00:01
Tags: ,

Turpmāk eRokā pirms lielo roka dižgaru jaunajiem ierakstiem tiks veikts sīks ieskats šo mūžseno ģēniju daiļradē. Tā kā šī gada 26. aprīlī grasās iznākt postpanka leģendu The Fall jaunais, nu jau divdesmit astotais albums pēc kārtas Your Future Our Clutter, kurš kā sola pats tās harizmātiskais līderis un vienīgais grupas nemainīgais dalībnieks Marks E Smits būs atgriezšanās pie eksperimentālā Hex Enduction Hour skaņas.

Marks dzimis strādnieku ģimenē, kādā mazā angļu miestā netālu no Mančesteras un tieši šī strādnieku brutalitāte spilgti atspoguļojas Marka abstrakstajos dziesmu, kurus viņš izburto savā unikālajā Marka Edvarda Smita sulā, kas tieši ir The Fall spēka galvenā etiķa esence, kas ietekmējusi visus kuri jebkad ir nodarbojušies ar runāšanu skarba post panka. No The Fall ir ietekmējušies gan mūsdienu mūzikas burvji Franz Ferdinand, These New Puritans, LCD Soundsystem gan vecie dūži Pavement, Happy Mondays, Suede un Elastica, kuriem izdevā pierunāt Marku piedalīties savā pēdējā albumā. Runā, ka no Markija ietekmējās arī Sonic Youth, kas piedaloties grupas lielākā fana Džona Pīla sesijā 1988. gadā izpildīja 3 The Fall kaverversijas un The Kinks dziesmu Victoria, kas atguva otro elpu tieši Marka Edvarda Smita vadītā kolektīva izpildījuma. Protams, par to, ka Coldplay šobrīd strādā pie The Fall tribute albuma vispār nerunāsim….

Protams, par Marku Edvardu Smitu kā alkohola un cigarešu reklāmistu nerunāsim, tas lieliski atspoguļojas viņa ģīmī (skat. bildi augšup), bet tomēr arī Jēzus tēlošana kaut kādā nevienā nezināmā angļu teleseriālā un futbola rezultātu lasīšana britu raidījumos par futbolu liecina par ģenialitāti.

Tā kā tev ir slinkums pēc šī visa lasīšanas iegādāties, kādu no The Fall albumiem vai arī nelegāli atrast Dambja datorā grupas diskogrāfiju, kas sastāv no 28 albumiem, vairākiem miljoniem dzīvo albumu un vēl viskaut kādiem tādiem monstrojumiem. Piedāvāju pašveidotu īspleijisti ar The Fall dziesmām. Protams, ja ar to nepietiek, tev pastāv iespēja uzspiest uz šī uzraksta un izdarīt to vēlreiz, jo zem šīm zilajām līnijām slēpjas iespējams labākā no 521 kompilācijām 50,000 Fall Fans Can’t Be Wrong, kuras nosaukums ir atsauce uz Džona Bon Džovi neizdoto b-pušu kompilāciju 100,000,000 Bon Jovi Fans Can’t Be Wrong.

The Fall sliktākās 6 dziesmas

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: