Rokmūzikas apskati

25.03.2010.

Blood Red Shoes – Fire Like This (2010)

Filed under: 2010. gadi,Alternatīvais roks,Grandžroks — Gots de Hujē @ 19:50
Tags: ,

Pirms diviem gadiem Braitonas alternatīvi grandžīgais duets Blood Red Shoes laida pasaulē savu pirmdzimto mazuli – Box of Secrets. Jaukā ģitāriste Lora-Mērija un bundzinieks Stīvens nav nolēmuši apstāpties pie izdarītā, līdz ar to viņu diskogrāfijas koku nupat ir papildinājis jau nākamais – debijas albuma jaunākais brālis Fire Like This.

Es ne velti šo jauno Blood Red Shoes LP nosaucu par grupas pirmās plates mazo brāli. Ja kādam no Jums ir gadījies iemest ausi Box of Secrets, tad atminēsieties, ka tas bija diezgan tipisks un pēc 90. gadu labākajām roka tradīcijām veidots grunge albums, kuram, kā jau kārtīgam angļu produktam, piespēlēts mūsdienu popkultūras indiegums. Lai arī diezgan vienveidīgs (tā nu diemžēl ir Blood Red Shoes spēlētā žanra specifika), tas bija veiksmīgi izstrādāts albums bez lieliem kritumiem un Belamijam piemērotiem melnajiem caurumiem. Nirvana un Pixies gan vairs sen nav modē, bet Blood Red Shoes skanēja pietiekami svaigi un laikam atbilstoši. Acīmredzot tas arī nav licis  grupai pārdomāt savas darbības virzienus, tāpēc Fire Like This iet pa sava priekšgājēja piebradāto taciņu.

Blood Red Shoes savā jaunajā albumā nav atklājuši jaunu Ameriku vai vismaz atombumbu. Fire Like This ir diezgan klasisks alternatīvā roka ieraksts, kas nevienu nepārsteigs, taču tas noteikti arī neliks vilties. Blood Red Shoes nav nekādi You Give Love A Bad Name līmeņa grāvēju komponisti, tāpēc Fire Like This neatradīsi dažu karstu singlu kompozīciju ar pārdesmit garlaicīgām dziesmām, kuras tur atrodas tikai skata pēc. Šis albums visu desmit skaņdarbu laikā ietur noteiktu grandža stilu un noskaņu, neko lieki nepārforsējot. Fire Like This ir pilns ar dinamiskumu un spraigumu, taču tam visam ir pieiets ar sava veida smalkumu un baltiem cimdiem. Piemēram, pēc trim ievadošajiem singalongiem albumā atrodama liriskā When We Wake, kas, jaukās Loras balss pavadīta, pakāpeniski pārtop ņirboši skaistā roka jūklī. Šī noteikti ir Fire Like This mirdzošā virsotne un kulminācija, ievērības cienīga ir arī septiņu minūšu garā un noslēdzošā Colours Fade.

Tā kā Blood Red Shoes ir grupa ar diviem dziedošiem māksliniekiem, solistu savstarpējā balsu saskaņa ir īpaši svarīga. Un ar to nu Braitonas pārim problēmu nav, jo reizēs, kad apnīk bungājošā Stīvena Ansella spalgie saucieni, tos uzreiz nomaina Loras-Mērijas saldi rūgtā gavilēšana, un otrādi. Dziedāmās partijas starp abiem mūziķiem ir sadalītas vienādās daļās, viena solista vokāli nenomāc otru ne tuvu tik ļoti, kā Sex On Fire atskaņošana nomāc citas ballītēs spēlētās dziesmas. Tātad nav par ko sūdzēties…

Jāatzīst, ka es sajūsminos par Fire Like This pat vairāk nekā par Mailijas Sairusas videoklipiem (nu labi, krietni pārspīlēju), bet mani nedaudz māc šaubas. Proti, cik ilgi šis duo vēl varēs veidot līdzīga vaiga albumus, nekļūstot par garlaicīgiem Molko ar 5 vienādiem ierakstiem? Cik ilgi viņi spēs saglabāt savu pašreizējo veidolu? Cik ilgi vēl Jums nāksies lasīt manus neretoriski retoriskos jautājumus par nezināmām lietām? Laikam jau vairs to nevajadzēs darīt, jo Blood Red Shoes pagaidām ir kārtīgi pastrādājuši un ir pelnījuši veselas:

8/10


1 komentārs »

  1. Paldies par šo apskatu! Nekad agrāk nebiju dzirdējis par šo blici, paklausījos, piedūra!

    Komentārs by darklight — 01.04.2010. @ 15:23


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: