Rokmūzikas apskati

26.03.2010.

LoneLady – Nerve Up (2010)

Filed under: 2010. gadi,Pops,Postpanks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 18:10
Tags: ,

Britu mūzikas spogulis NME tieši šo tanti, nevis alternatīvā popgeiza vārguļp….. Delphic, nosauca par Mančesteras mūzikas lielāko muzikālo nākotni. Vai viņiem izrādijās taisnība? Par to varēsim spriest pēc 2012. gada.

Ši visiem nevienam nezināmā Mančesteras strādnieku meitene, kas izskatās pēc Deivida Bovija un tās tantes, kura pērn sacerēja dziesmu Buletproof (laikam viņu sauca La Roux, bet kas to atcerās) krustojuma nav nekāda parastā parazitējošā elektro popa dziedošā meitene, viņa par savām ietekmēm min drūmos muzikantus no tādām grupām kā Gang Of Four, Public Image Limited, Joy Division. Vai viņa nav aizkavējusies par pāris gadiem, jo šāda postpostpanka kustība bija sērdzīga pāris gadus atpakaļ? Nē, jo LoneLady nav nekāda Editors agrīnā klaviermeistare. Patiesībā viņai ar šīm post punk revival wannabe Iana Kērtisa grupām nav nekāda sakara, viņa spēlē pati savu unikālo popmūziku ar minimālistiskām izteiksmes formām.

Galvenais, kas šo albumu padara tik labu ir tā īsums (tikai 9 standargaruma dziesmas) un teicamā producēšana. Bassģitāras vietas skan izcili un par tām spētu priecāties pat rūdītākie Dj Tiesto fani. Bet ritma grupa post pankā vienmēr ir stāvējusi pāri visādiem 666 grāvējiem, lai gan šoreiz manuprāt lieliski nostrādā pareizā ierakstu izdevniecības izvēle. Warp Records ir eksperimentālā tehno tēvi. Skaidrs, ka nedaudz nervozā dziedāšana un bungmašīnas sasaucas ar Suicide, kuru pati lounleidija sauc par vienu no savām ietekmēm. Neskaitāmās atsauces uz Mančesteras ākstiem es neskaitīšu, bet teikšu, ka par vismaz vienu dziesmu astoņdesmito gadu sākumā fanotu visi jaunvilnieši un tā ir Immaterial, lai gan arī pārējām dziesmām nav ne vainas.

Šis ir ļoti moderns ieraksts ar vairākām atsaucēm uz nemoderno, tādēļ tas noteikti nekļūs par tik vispārīgi atzītu debijnieku kā Local Natives un Surfer Blood šī gada darbi. Bet vai tas ir pa matu sliktāks? Nē, varbūt pat vēl labāks.

Albumam lieku 8 zvaigznes no 10.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: