Rokmūzikas apskati

07.04.2010.

Jónsi – Go (2010)

Filed under: 2010. gadi,Drīmpops,Pops — normens @ 22:51
Tags: , ,

Sigur Ros solists un galvenais dziesmu autors Jónsi laikā, kad blice ietur pauzi, izdevis savu debijas soloalbumu.

Ilgu laiku Latvijas vidējam klausītājam Islandes (jā, šo vārdu lietoju apzināti, jo Īslande, manuprāt, ir reti neprasmīgi izdomāts latviskojums) mūzika asociējās ar ļoti ekscentrisko Bjorku. Tā tas bija līdz 2005. gadam, kad Sigur Ros izdeva savu ceturto studijas albumu Takk, kura singls Hoppipolla jau ilgu laiku ir neatņemama sastāvdaļa cilvēkiem, kas ar savu muzikālo gaumi cenšas parādīt, ka ir intelektuāļi visās šī vārda nozīmēs. Protams, ir arī vienkāršie grupas fani, bet Takk un arī nākamā diska  Med Sud I Eyrum Vid Spilum Endalaust, jo īpaši pēc Sigur Ros koncerta Arēnā 2008. gadā, šobrīd kļuvuši par sinonīmiem intelektuālai un krutai mūzikai. Ar to negribu teikt, ka Sigur Ros radītie skaņdarbi ir slikti, tā nebūt nav, bet bez šīs popularitātes noteikti būtu labāk.

Pērn bija parādījušās baumas, ka grupa jau esot ierakstījusi jauno albumu, un izdošot to 2010. gadā, tomēr tās bija tikai baumas, un materiāls, kas bija ierakstīts, tikai izmests. Pašlaik blice atrodas nenoteiktā statusā un nekādus paziņojumus par to nesniedz. Izmantojot šo pārtraukumu, 2009. gada 26. maijā parādījās ziņa, ka Jonsi ieraksta soloalbumu, kuru producē amerikānis Pīters Katiss (iepriekš sadarbojies ar Interpol, darbojies arī vīņu solista Pola Benksa soloprojkta Julian Plenti is… Skyscraper). Vēl kāds nopietns ieguvums ir tas, ka stīgu partijas aranžējis Niko Mūlijs, kurš darbojās arī pie Grizzly Bear ieraksta Veckameist.

Go ir ieturēts diezgan laiskos un priecīgos toņos, tomēr tajā pat laikā nopietnās dziesmas rada teicamu kontrastu, neļaujot Jonsi skanēt pārāk saldi. Vai viņš ir izdomājis ko jaunu? Nē, tas ir nedaudz modificēts Sigur Ros pēdējo disku skanējums, vien ieturēts vēl popsīgākās skaņās, tas ir masām vēl saprotamāks. Vai tas ir slikti? Uz to viennozīmīgas atbildes nav, katram tā jāatrod pašam, bet, manuprāt, ir iespējami arī sliktāki scenāriji, piemēram, ilgstoša sadarbība ar Tiesto.

Runājot par plati, nevar nepieminēt to, ka tās deviņās normāla garuma dziesmās ir atrasts labs balanss starp singliem un kompozīcijām, kas par tādām nekļūs – šājā ziņā ir pa vairākiem gabaliem no abiem, tādējādi izvairoties no galējībām. Arī tas, kāds ir skaņdarbu izkārtojums, palīdz noturēt klausītāja uzmanību. Labākās dziesmas ir pirmais singls Boy Lillikoy, ko, starp citu, bez maksas jebkurš var iegūt viņa mājaslapā, otrais singls Go Do, kā arī spēcīgais Kolnidur.

Jonsi savā soloierakstā ir radījis tādu mūziku, ko Sigur Ros diez vai radītu, viņi tam ir nedaudz par nopietnu. Nešaubos, ka šīs rotaļīgās un brīžiem bērnišķīgās skaņas daudziem jo daudziem būs ļoti tīkamas, kā arī nešaubos par to, ka tas būs viens no šī gada populārākajiem ierakstiem. Vai labākajiem, par to gan šaubos…

Dodu albumam 7.5 zvaigznes no 10.

half_sm

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: