Rokmūzikas apskati

09.04.2010.

Goldfrapp – Head First (2010)

Filed under: 2010. gadi,Elektronika — normens @ 20:45
Tags: , ,

Nedaudz pakoķetējusi ar folka elementiem elektroniskajā mūzikā, Elisona Goldfrapa jau atkal radījusi deju popa ierakstu.

Goldfrapp, kas savu popularitāti pasaules mūzikas tirgū ieguva pēc 2003. gada deju un sintpopa ieraksta Black Cherry, sastāvā muzicē Elisone Goldfrapa un Vila Gregorija. Londonieši debitēja 2000. gadā, kad grupa izdeva savu debijas ierakstu Felt Mountain. Disks bija ieturēts elektronikas un folkmūzikas stilā, tomēr šo interesanto savienojumu novērtēja tikai kritiķi, lielus komerciālos panākumus nesasniedzot. Viss mainījās līdz ar jau pieminētā Black Cherry izdošanu – dejisks sintpops bija blices panākumu atslēga, un kopš tā laika Goldfrapp ir “liela” grupa. Vēl lielākus panākumus sasniedza 2005. gada ieraksts Supernature – gan pats albums, gan tā singls Ooh La La tika nominēts 2007. gada Grammy balvām par attiecīgi labāko deju mūzikas disku un dziesmu, tomēr abās balvās uzvarētāji bija citi. Lai vai kā, pēc šiem panākumiem jo lielāks bija pārsteigums, kad 2008. gada sākumā Elisone izlēma atgriezties pie saknēm, nākamo disku Seventh Tree jau atkal ierakstot folka un elektronikas kokteili. Starp citu, daudzi uzskata, ka tieši Seventh Tree ir pats jaukākais un labākais no Goldfrapp ripuļiem.

2009. gada jūlijā Elisona un Vils plašākai sabiedrībai paziņoja, ka strādājot pie jauna materiāla. Daudziem par pārsteigumu (lielākoties, nepatīkamu, jo teju visi gaidīja turpinājumu Seventh Tree) blice arī paziņoja, ka šis būšot “līdz šim spēcīgākais muzikālais ceļojums, spēcīga deva sintpopa optimisma, eiforijas, fantāzijas un romantikas. Arapbrīnojamie tekstiem un nepārspējamu producentu darbu, šis ieraksts mūs paņemšot ceļojumā pa 2010. gada muzikālo sirdi.” Jāsaka, ka šāds pārdrošs paziņojums komplektā ar to, ka disku bez Elisonas un Vila producēs arī Paskāls Geibriels (iepriekš producējis un daļēji sarakstījis ļoti populāras dziesmas tādām māksleniecēm kā Dido, Kailijai Minogai, Ladyhawke, Little Boots un Marina And The Diamonds) un Ričards X (sadarbojies ar Sugarbabes un M.I.A.) manī radīja lielas cerības.

Iegūstot savās rokās Head First noklausījos to vairākkārt un paliku neizpratnē. It kā viss ir labi, it kā man patīk, bet kaut kas nav kārtībā. Vai tikai es šo kaut kad nesen jau neesmu dzirdējis? It kā nē, bet tad es sapratu – Goldfrapp jaunais veikums ir tik ļoti līdzīgs neskaitāmiem citiem sintpopa diskiem, ko izpilda sievietes, kas iznākuši pēdējo pāris gadu laikā, ka tas viss jau sāk apnikt… Neko nepārmetu, un lieliski saprotu, ka šajā žanrā jaunu Ameriku atklāt nav iespējams.

Neskatoties uz to, ka kopumā kaut kas pietrūkst, platē ir atrodams, manuprāt, visu laiku labākais šīs grupas singls Rocket, kas to ievada. Neskatoties uz šāda stila mūzikas pārbagātību, šī kompozīcija patiesi izceļas, un esmu drošs, ka gada beigās tā būs manā gada singlu topā. Vēl vēlos izcelt lirisko balādi un titulskaņdarbu Head First. Vienkārši, nesamāksloti un sirsnīgi – tieši tas, ko vajag!

Head First ir labs inteleģentas popmūzikas paraugs. Tajā nevar atrast neko revolucionāru, tajā nav nekā jauna, tomēr viss šķietami vecais ir atstrādāts teicami. Noklausoties šo ierakstu, laiks nebūs velti nomests zemē!

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

half_sm

1 komentārs »

  1. Vai mums ir jauns maģiskais skaitlis?!

    Komentārs by Es — 09.04.2010. @ 20:58


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: