Rokmūzikas apskati

10.04.2010.

Johnny Harris – Movements (1972)

Filed under: 1970. gadi,Džezs,Fanks — Jānis @ 22:47
Tags: ,

Tā kā līdz šim esmu apskatījis vienīgi dažādus, pārsvarā meinstrīma rokmūziķus, ir pienācis laiks pārmaiņām. Šovakar jūsu uzmanībai ne pārāk pazīstamā skota Džonija Harisa albums Movements. Viens no iemesliem, kādēļ izvēlējos tieši šo albumu bija lielais kaverversiju skaits. No deviņām albuma dziesmām piecas ir slavenu roka dziesmu kaverversijas. Būs interesanti noklausīties tās citādos aranžējumos.

Albums iesākas ar Fragment of Fear. Dziesmas pavadījumu spēlē klavikords, pa virsu skan stīgu un pūšamie instrumenti. Nomierinoša mūzika, kas tāds iederas sēžot vakarā, ērtā krēslā, pie kamīna lasot grāmatu. Detektīvromānu. Tam seko Reprise. Īss iestarpinājums ar mierīgām ģitāras skaņām. Stepping Stones mazliet noiet no pirmās dziesmas iesāktās taciņas. Dziesma iesākas ar āfrikāņu ritmiem un tauri, tad turpinās ar strauju mūziku, kas piederētos vecai policijas drāmai, kuras galvenais varonis būtu (sauciet mani par rasistu) melnais. Tad pievienojas elektriskā ģitāra un virtuozs taustiņinstrumentālists. Viņi pazūd, paliek tikai ritma instrumenti un sākas basa solo. Dziesma vidū apstājas un atsākas āfrikāņu taures pūšana. Albuma pirmo pusi noslēdz Džordža Harisona sarakstītās dziesmas Something kaverversija. Ievads vairāk atgādināja citu viņa dziesmu, Only a Northern Song. Neliels pārsteigums bija oriģināla daļu izmantošana. Piedziedājumos pievienojās Harisons, tādējādi tā bija pirmā neinstrumentālā dziesma šajā albumā. Interesanta kaverversija (jo īpaši solo), tomēr es priekšroku dodu oriģinālam.

Give Peace a Chance iesāk otro albuma pusi. Jau atkal izmantotas balsis piedziedājumos, kā arī nedaudz modificēta balss pantā. Prominenti izmantots bass, kā jau var gaidīt šāda žanra mūzikā. Dziesma veiksmīgi pārveidota par fanku, tomēr, manuprāt, vārdi īsti nesader ar mūziku. Dziesmai tuvojoties noslēgumam, vispirms basu aizvieto vijoles, bet pašās beigās atgriežas pie piedziedājuma melodijas un vārdiem. Footprints On The Moon gan ir oriģināldziesma. Klavieru skaņas un vijoles rada atmosfēru līdzīgu tai, kāda bija radīta ar pirmo dziesmu. Godīgi sakot, tas man simpatizē vairāk nekā ne pārāk veiksmīgās fanka dziesmas. Light My Fire ir The Doors hita kavers. Lielisks izpildījums. Kaut kas pa vidu oriģinālam, Hosē Felisiano versijai un narkomānu orķestrim. Īpaši aizrauj piedziedājums. Grūti bija šo dziesmu padarīt vēl psihodēliskāku un tajā pašā laikā apskatīt kādu citu tās šķautni, tomēr Dž. Harisam tas ir izdevies. Wichita Lineman oriģinālu neesmu dzirdējis, tomēr dzirdot šo versiju, vēlos to izdarīt. Grūti to aprakstīt, labāk noklausīties pašam. Paint It Black sākumā kārtējo reizi atkārtojas īss skaņas fragments, kas visa albuma gaitā atgādina klausītājam, ka tas ir vienots skaņdarbs. Dziesmas rifu spēlē klavieres. Lēni. Minorā. No pankroka tas ir kļuvis par sēru gabalu. Nez vai labs veids, kā pabeigt albumu. Uz beigām dziesma kļūst ātrāka, bet nu izklausās pēc pavadījuma kādai pakaļdzīšanās ainai spiegu filmā.

Kopumā albums bija labs, tomēr, izņemot atsevišķas dziesmas, tas nebija īpaši atmiņā paliekošs. Man ne īpaši patika kontrasti starp dziesmām, tomēr ideja par atsevišķu ierakstu atkārtotu izmantošanu bija lieliska.

Dodu albumam 6 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšstukšstukšs

Īstais vārds laikam būtu groovy.

P.S. Ja kāds atrod Džonija Harisa fotogrāfiju, lūdzu ziņojiet man.

1 komentārs »

  1. Uz kopējā fona labs darbs.

    Komentārs by Endzelīns — 10.04.2010. @ 23:30


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: