Rokmūzikas apskati

10.04.2010.

Two Door Cinema Club – Tourist History (2010)

Filed under: 2010. gadi,Indīroks — normens @ 22:11
Tags: , ,

Ziemeļīrijas karstākā jaunā grupa beidzot izdevusi savu debijas albumu.

Two Door Cinema Club stāsts sākās pirms trīs gadiem Ziemeļīrijas pilsētiņā Bangorā, kad grupas solists Alekss Trimbls kādā šīs pilsētas skolā sastapa otru ģitāristu Semu Halidaju. Nedaudz vēlāk viņi iepazinās ar basģitāristu Kevinu Bairdu, un nolēma dibināt grupu. Tās nosaukums radās, kad viens no dalībniekiem (nav īsti zināms, kurš) nepareizi izrunāja vietēja Tudoras kinoteātra nosaukumu. 2007. gada otrajā pusē, kad grupa guva arvien lielāku popularitāti pateicoties savai myspace lapai, tās dalībnieki pameta universitāti, lai profesionāli nodarbotos ar mūziku. 2009. gada janvārī trio izdeva savu pirmo EP Four Words To Stand On, kas saņēma ļoti pozitīvus kritiķu un mūzikas speciālistu vērtējumus. Šī paša gada pavasarī blice izdeva pirmo singlu Something Good Can Work, kas ieguva diezgan lielu popularitāti arī Latvijā. Kā daudzi atcerās, pērnajā Positivus festivālā tieši Two Door Cinema Club kļuva par vienu no galvenajiem atklājumiem mūsu mūzikas klausītājiem, pārsteidzot ar ļoti drošu, kvalitatīvu un labi nostrādātu koncertu. Pirmais “lielais” gads mūziķu vēsturē noslēdzās ar iekļūšanu to 15 grupu skaitā, kas tika nominētās kā prestižajam BBC Sound Of 2010 nosaukumam.

Ziemeļīri darbu pie savas debijas plates sāka pavisam neilgi prims viesošanās Latvijā – 2009. gada jūlija sākumā. Par ieraksta producentu tika pieaicināts Eliots Džeimss, kurš iepriekš bija strādājis ar Bloc Party, Noah And the Whale, Keitu Nešu un Kaiser Chiefs, ar ko sadarbība noris pašlaik. Starp citu, disks tika ierakstīts Filipa Zdara studijā Parīzē, kurā līdz Two Door Cinema Club bija strādājuši tikai Phoenix pie sava veikuma Wolfgang Amadeus Phoenix, kas ieguva Grammy balvu.

Galarezultātā trio ir radījis 10 dziesmas, kuras visas, ja atmiņa neviļ, varēja dzirdēt arī Salacgrīvā. Nekāds jauns divritenis kopš tā laika nav atklāts, un ikviens, kurš apmeklēja šo uzstāšanos var nojaust, kas sastopams platē. Principā, to var uzminēt arī pēc Something Good Can Work noklausīšanās – neskatoties uz to, ka katra dziesma tomēr ir atšķirīga, visa ieraksta garumā ir dzirdamas praktiski viena tipa melodijas, to struktūra teju nemainās… Debijas reizē tas ir vēl pieļaujams, jo skaņdarbs ir lipīgi un melodiski, tomēr ja arī nākotnē nekas nemainīsies un kompozīcijām trūks “dziļuma”, ziemeļīriem var klāties plāni. Runājot par dziesmu melodijām, nevar nepieminēt arī to, ka īstas bungas netiek izmantotas – to vietā ir bungu mašīna, kas izklausas visai savādi dzīvajā, bet ierakstos apnīk. Pārāk liela vienveidība.

Bez jau pieminētās Something Good Can Work vēl kādu dziesmu kā kaut ko īpašu izcelt ir pagrūti, jo tās visas ir vienlīdz spēcīgas. Tās var klausīties, tās ieinteresē, bet diskam noskanot, tās nepaliek atmiņā. Vienīgais izņēmums ir galvenais singls, turklāt arī tas šajā ierakstā izklausas sliktāk nekā radio versijā. Žēl, ka tā.

Pēc tam, kad pērn pirmo reizi dzirdēju šos jauniešus, gaidīju no viņiem lielas lietas. Nevar teikt, ka esmu vīlies, tomēr arī gandarīts neesmu. Tourist History nav slikts albums, tas parāda to, ka Two Door Cinema Club ir paliels potenciāls, tomēr tajā pat laikā ir skaidrs, ka tas vēl ne tuvu nav izmantots. Lai tas izdodas nākotnē!

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.

Šī versija ir labāka.

1 komentārs »

  1. Albums ļoti labs , 8 ar lielu plusu

    Komentārs by param — 13.04.2010. @ 14:24


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: