Rokmūzikas apskati

12.04.2010.

MGMT – Congratulations (2010)

Filed under: 2010. gadi,Psihodēliskais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 14:24
Tags: ,

Ņujorkas glamūra zēni MGMT (sākotnēji dēvēti arī par Managment) šajā kosmonautikas dienā ir izdevuši albumu, kuru producējis īsts kosmonautikas eksperts, kas divdesmit gadus atpakaļ kļuva populārs smēķējot marihuānu televīzijas intervijas. Varat mani apēst vai pārdot vistu kolonijām, bet tieši šis fakts ir šīs plates vislielākais pluss.

MGMT ir ļoti viduvēja grupa un pat ja viņus salīdzina ar Pink Floyd, tad pat visai vājai. Sākuši kā divu draugu projekts 2002. gadā, kas pēc vikipēdijas datiem it kā spēlējuši noizroka un elektronikas krustojumu. Pamazām attālinājušies no šīs sintēzes un pievērsusies sintezātoru popam un glamūrīgam disko. Protams, slavu iegūst ar saviem megamegamega komercgrāvējiem Electric Feel, Kids un Time To Pretend. Līdz kādā NME sarakstā izlasa, ka agrākais Spaceman 3 un Spectrum radošais virzītājs Pīts Kembers jeb Sonic Boom būs nākotnes zvaigzne. Protams, šie modi un glamūru pārzinošie zēni ātri atrod Mistera Sonikbūma telefonnumuru, piedāvājot iespēju Pītam piehaltūrēt par palielu summiņu (mērītu gramos) pie MGMT topošā albuma.  Pīts piekrīt, lai gan visticamāk pie sevis nosmej: “He he he, šitiem idiņiem jau neko krutu nevajag, lai meitenes un džeki ar ironiskiem krekliem apspīlētos džinsos spiegtu no sajūsmas. Pastrilīšu pāris senas idejas un labs albums gatavs.”

Rezultātā Pītam un pārējiem sanāca albums, kas noteikti nav baigā fēce, bet tomēr tajā ir vairākas daudzas nepilnības. Visticamāk, ka MGMT gribēja ierakstīt greizu, haotisku un nekomerciālu bez otra Kids albumu. Bet tomēr grupas izteikti komerciālā daba un disko piemītošie falseti šo plānu pamatīgi pabojāja. Congratulations ir konceptuāli vājš 9 popdziesmu komplekts, visas šīs dziesmas ir izvietotas diezgan pretīgi un tās nesatek vienotā veselumā.

Lai gan neviena no šīm dziesmām nav ne laba, ne arī pārāk slikta, šajā gadījumā to var uzskatīt par baigo mīnusu, jo kā jau es teicu albuma koncepcija neaizsniedzas līdz labāko Pink Floyd albumu augstumiem. Arī tīri idejiski albums nepiedāvā neko jaunu un noteikti kāds vairāk dzirdējošāks mūzikas klausītājs varētu atrast vairākas atsauces no citām grupām.

Kopumā albums nav tik slikts kā Jonas Brothers vēl netapušais krautroka ritmos ieturētais albums, bet tomēr, lai taisītu eksperimentālo mūziku ir jābūt kaut nelielai kripatiņai talanta un pat ja tāda nav, to mierīgi var aizstāt ar apziņu paplašinojašām vielām. Šajā gadījumā mēs redzam, ka MGMT vieta ir popmūzikas zenītā kopā ar Dīdžeju Tiesto un The Killers, nevis kopā kaut kādā meža budkā kopā ar Pītu Kemberu no Spaceman 3 kopīgi radot 20 minūšu frīkautstonerroku. Un pats galvenais Siberian Breaks tev nav nekāds Suicide.

5/10

P.S. Iespējams, ka visnotaļ cienījamais mūzikas žurnāls Mojo ieliktu šim albumam 1 no 5 zvaigznēm, nevis 5 no 5 zvaigznēm, ja tie nebūtu MGMT.

Laimīgu visiem Gagarina augšā laišanas dienu

3 komentāri »

  1. Jā, man arī labāk patika Electric Feel laiki, kad nebija jātēlo eksperimentāli alternatīvais džeks, bet varēja bez pārmetumiem padejot ar cacu meitenēm pie MGMT popdziesmām.

    Komentārs by gribu_hujeet — 12.04.2010. @ 17:11

  2. Nav jau jaunais disks tik slikts, ka tu to male. Nav nekas izcils, bet savas 6,5-7 balles pelnijis butu.

    Komentārs by normens — 12.04.2010. @ 18:01

  3. Nu nez, nez. Skaidrs, ka autoram paticis nav. Bet man patīk. Pirmo MGMT albumu pat visu noklausīties negribējās, bet šis ir pavisam cita lieta. Nu padejot gan diez ko tur nevarēs. Toties šo var klausīties 🙂 Tā viņu poza, protams, ir stulba – tipa, cik nu ļoti žēl, ka esam tik slaveni kļuvuši… Bet Congratulations noteikti ir pelnījis vairāk kā 5 zvaigznes no 10 😉

    Komentārs by Gendalfs — 04.06.2010. @ 13:51


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: