Rokmūzikas apskati

18.04.2010.

Audio Bullys – Higher Than Eiffel (2010)

Filed under: 2010. gadi,Elektronika — normens @ 13:46
Tags: , ,

Pēc piecu gadu pauzes britu elektronikas duets ir atgriezies ar jaunu albumu.

Saimons Frenkss un Toms Dinsdeils debitēja 2003. gadā, kad Audio Bullys izdeva savu pirmo plati Ego War, kuru augstu vērtēja gan kritiķi, gan fani – Lielbritānijas albumu topā tas uzkāpa līdz 19. pozīcijai. Pēc diviem gadiem vīri izdeva otro disku Generation, taču tas neattaisnoja uz blici liktās cerības – ne fani, ne kritiķi albumu augstu nevērtēja un grupu ļoti nopēla par to, ka viņi nav spējuši radīt pienācīgu turpinājumu Ego War. Vienīgā lieta, ko visi izcēla bija kompozīcija Shot You Down, kurā samplēta Nensijas Sinatras dziesma Bang Bang, kas britu singlu topā uzkāpa līdz trešai vietai.

Pēc tam, kad Generation nedeva gaidīto grūdienu viņu karjerās (arī paši grupas dalībnieki atzina, ka viņi ir radījuši neveiksmīgu ierakstu), viņi sāka strādāt pie sava trešā diska. Vīri ir noamainījuši ierakstu kompāniju, un nu sadarbojas ar elektronikas izdevējiem Cooking Vinyl (pirms tam viņi sadarbojās ar Virgin). Jāpiemin, ka pēc šīs izmaiņas Audio Bullys darbs atsākās ļoti straujos tempos – ja pirms tam viņi vairāk kā divus gadus nespēja radīt neko jaunu, kas pašus apmierinātu, tad pēc pievienošanās Cooking Vinyl duets jaunās dziesmas sarakstīja un ierakstīja mazāk kā sešos mēnešos.

Higher Than Eiffel skanējums ir daudz aizraujošāks kā Generation, daudz aizraujošāks kā teju jebkurā šogad izdotā elektronikas diskā. Ierakstā ir dzirdami divi viesmākslnieki no ska veterāniem Madness – grupas līdzeris Sugss (piedalījās arī 2005. gada albumā) un taustiņnieks Maiks Barsons, un jāatzīst, ka viņu abu parādīšanās ir tieši laikā – ne brīdi nav sajūta, ka muzikanti ir lieki un bez viņiem var iztikt.

Runājot par atsevišķām dziesmām, vēlos izcelt šobrīd aktuālo singlu Only Man, ļoti eksperimentālo plates ievadskaņdarbu Drums (On With The Story) un Shoygun, kurā lieliski saplūst akustiskas klavieru skaņas ar agresīviem un ļoti spēcīgiem elektronikas basiem.

Higher Than Eiffel, manuprāt, ir labākais Audio Bullys veikums viņu vēsturē, kā arī viens no spēcīgākajiem elektronikas diskiem pēdējo gadu laikā. Pat ja Tu šo žanru bieži neklausies, šo disku noteikti noklausies. Diez vai būsi vīlies!

Dod albumam 8 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: