Rokmūzikas apskati

18.04.2010.

Metallica 17-04-2010, Arena Riga

Filed under: Koncerti,Trash metāls — Gundars Latgalovičs @ 20:39
Tags:

Vakar 12 000 smagās mūzikas cienītāju sanāca kopā Arēnā Rīga, lai redzētu šobrīd slavenākās smagā metāla grupas “Metallica” koncertu. Starp viņiem biju arī es.

Ja esi biļeti nopircis jau 4. decembrī, tad sagaidīt 17. aprīlī notiekošu koncertu ir visai pagrūti, jo īpaši pēdējā nedēļā. Tomēr beidzot šis datums bija pienācis, un jau 19:30 uz skatuves kāpa pirmie iesildītāji “Gojira” no Francijas. Es nevaru teikt ka man ļoti patika, tomēr bija visai labi. Otrā iesildošā grupa, “Fear Factory” no ASV, man gāja pie sirds mazāk, bet vispār es īpaši objektīvi nespēju vērtēt ne vienus, ne otros, jo zināju kas gaidāms pēc viņiem. Tad tas sākās.

“Metallica” uz skatuves kāpa ar jau raksturīgo ~15 minūšu kavēšanos (iesildītāji gan bija laicīgi). Gaismas nodzisa, skanēja grupas ierastais simfoniskais intro “The Ecstasy of Gold” un tad lāzeršova pavadībā sāka spēlēt arī paši pasākuma galvenie varoņi. Pirmajās dziesmās, kuras abas bija no grupas jaunākā albuma, gandrīz vienīgais gaismas avots uz skatuves bija lāzeri, bet pēc tam beidzot skatuve tika apgaismota arī pilnībā. Sākumā bija nelielas problēmas ar skaņu (ne pārāk labi dzirdams vokāls), bet tas tika novērsts. Problēma gan pēc tam atkārtojās citā veidā, jo vairākās dziesmās slikti dzirdama bija soloģitāra. Tomēr tas viss netraucēja Arēnai vārīties un dziedāt līdzi. Grupa bija izvēlējusies labu dziesmu sarakstu (subjektīvs viedoklis), iekļaujot arī manu iecienīto “Creeping Death”, kā arī, par nelielu pārsteigumu, “Wherever I May Roam”, ko gaidījis nebiju.

Lāzeri pēc iesākuma tika izmantoti pamaz, toties tika izmantotas liesmas. Setliste ātri tuvojās beigām un ar ierastajām beigām – “Nothing Else Matters” un “Enter Sandman” – regulāra programma beidzās. Projām “Metallica”, protams, netika laista un enkors sākās ar to, uz ko cerēju – “Queen” kaverversija “Stone Cold Crazy”. Vēl tika nospēlēta “Hit the Lights” un atkal neliela pauze. Tā beidzās ātri un Hetfīlds uzkurināja līdzjutējus ar ierasto runu pirms pēdējās dziesmas, piedāvājot padarīt šo par visu laiku skaļāko “Metallica” koncertu. Lai vai kā, bet šādus vārdus viņš saka ne vienmēr! Sākoties ierastajām beigām ar “Seek and Destroy”, kuras laikā apgaismota ir ne tikai skatuve, bet arī skatītāji, no griestiem nokrita daudz melnu balonu, kurus spārdīja ne tikai fani, bet arī grupa. Un tas arī viss – vēl tradicionālā atsveicināšanās un skatītāji iet mājās, bet grupa pošas ceļā uz Tallinu, kur spēlē šovakar. Mans gaidīšanas posms ar to ir beidzies, joprojām nedaudz zvana ausīs, ir fantastiska baudījuma un gandrījuma sajūta, arī neliels iekšējs tukšums. Jācer, ka šis nebija mans pēdējais “Metallica” koncerts!

Tādas emocijas, ka nelikt maksimumu vienkārši nevar! Sīkumi paliek otrajā plānā.

Dodu koncertam visas iespējamās 10 balles no 10

3 komentāri »

 1. Jāpiekrīt, koncerts bija lielisks! Jā, brīžiem bija šādas tādas problēmas ar skaņu – kā jau minēji, ar soloģitāru, taču emocijas lika par to aizmirst. Sākoties The Ecstasy of Gold vien jau tirpas skrēja pār ķermeni.

  Ir gan arī mīnusi – sēžu tagad ar sāpošu kaklu un jūtīgām ķermeņa daļām, bet ko padarīt.. 😀

  Komentārs by Es — 18.04.2010. @ 21:51

 2. Man ļoti patika Koncerts, patik pat nav īstais vārds… es uzlādējos līdz malām, iepriekšējais koncerts rīgā mani uzlādēja pus gadam uz priekšu, šis – domāju ka gadam pietiks.
  Vienīgais lielais trūkumsir mūsu sabiedrības trulais gals kuri šāda līmeņa nonertu uzska par vietu kur aizliet seju, grūstities un kautko bezsakarā aurot, traucējot tiešām baudīt ar acīm un ausīm…es neesu no tiem kas pasīvi stāv un klausās, tas nav iespējams pie Metallicas, bet nācās dažam labam iegāst pa ribām lai nomierinās … man apkārt bija Igauņi, Poļi , Krievi, bet vienīgie kas neprata uzvesties bija piedzērušies Latvju bāleliņi ar intelekta trūkumu sejās… labprāt piedalītos audzināšanā, kā celt mūsu sabiedrības kūltūru vismaz rokkoncertos 😀

  Komentārs by Juris — 19.04.2010. @ 13:01

 3. loool, vismaz kāds izmantoja manu rezgaļa dienu tagu “trash metal”.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 19.04.2010. @ 22:08


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: