Rokmūzikas apskati

20.04.2010.

Broken Bells – Broken Bells (2010)

Filed under: 2010. gadi,Indīroks — normens @ 20:23
Tags: ,

Lai gan ar nokavēšanos, arī eRokā beidzot ir apskatīta Broken Bells debija.

Broken Bells ir amerikāņu duets, kura sastāvā muzicē Portlendas indie grupas The Shins līderis Džeimss Mercers un producents/mūziķis Braiens Bērtons, kurš plašāk ir pazīstams ar savu skatuves vārdu Danger Mouse. Jā, viņš ir tas pats džeks, kurš kopā ar Sī-Lo Grīnu radīja grupu Gnails Barkley, kuras 2006. gada hits Crazy ir viena no iepriekšējās desmitgades populārākajām dziesmām. Pērnā gada 29. septembrī viņi pirmo reizi paziņoja, ka spēlēs kopā, 21 decembrī savā mājaslapā par brīvu piedāvāja lejuplādēt pirmo singlu The High Road, bet šī gada 10. martā izdeva daudzu gaidīto disku.

Interesanti, ka Broken Bells ierakstīšanas laikā abiem vīriem dažādos veidos palīdzēja vēl 32 mākslenieki, no kuriem 25 bija atbildīgi par stīgu skanējumu. Neskatoties uz lielo palīgu skaitu, nevar teikt, ka Mercers un Bērtons paši neko nebūtu darījuši – viņi kopīgiem spēkiem sarakstīja visas dziesmas, tika galā ar producēšanu (starp citu, producenta ailīte ir vienīgā, kurā Braiens izmanto Danger Mouse vārdu) un iedziedāja skaņdarbus. Bērtons arī šoreiz apliecināja to, ka ir īsts multi instrumentālists – tieši viņš ieskaņoja bungu, klavieru, sintezātora un ērģeļu partijas, programmēja un producēja plati. Džeimsa pārziņā bija vokāls un ģitāras, bet basa daļas ierakstīja abi mūziķi.

Kā jau iepriekš raksīju, ripulī ir izmantots plašs instrumentu loks, kas ļāvis radīt tiešām daudzveidīgu un aizraujošu Broken Bells skanējumu. Ikviena dziesma ir citāda, tomēr tajā ir saklausāms samērā unikālais grupas skanējums, kas neļauj novērst uzmanību ne mirkli. Īpaši gribu uzsvērt jau pieminētos stīgu instrumentus, kam pievērsta ļoti liela uzmanība – to skanējums ir tuvu perfektam, šķiet, ka neko tik kvalitatīvu no šiem instrumentiem nebiju dzirdējis kopš The Last Shadow Puppets debijas 2008. gadā, kad visā krāšņumā varēja dzirdēt Ovens Paleta jeb Final Fantasy spējas.

No visiem desmit plates skaņdarbiem vēlos izcelt jau pieminēto pirmo singlu The High Road, falsetā dziedāto The Ghost Inside un klasiskā indie garā ieturēto ieraksta noslēdzošo kompozīciju The Mall and Mistery. Principā, varētu izcelt jebkuru no šīm desmit dziesmām, tomēr šis trio izcēlās īpaši.

Ar drošu sirdi varu apgalvot, ka Broken Bells ir radījuši vienu no pēdējā laika labākajiem indie albumiem, tajā ir sastoms viss labākais, kas šajā žanrā ir. Vienīgais, kas nedaudz apbēdina ir tā garums (īsums) – tikai 35 minūtes un 50 sekundes -, bet tas netraucē mūziku izbaudīt pilnībā. Domāju, ka šis ir viens no galvenajiem pretendentiem uz gada albuma godu. Visu cieņu!

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.

1 komentārs »

  1. 9!9!9!9!9!

    Komentārs by Es — 21.04.2010. @ 19:16


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: