Rokmūzikas apskati

20.04.2010.

Caribou – Swim (2010)

Filed under: 2010. gadi,Elektronika — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 14:34
Tags: ,

Vienā no iepriekšējiem rakstiem mans kolēģis rakstīja, ka kaut kādi aizvēsturiski garāželektro/divsoļa dinozauri Audio Bullys ir ierakstījuši vienu no pēdējo gadu labākajiem elektronikas albumiem. Šo pārgalvīgo izteicienu labāk nekomentēšu, jo katrs var domāt kā grib. Bet tagad ieskats kādā patiešām labā elektronikas albumā.

Kā jau lasījāt manā Scooter rakstā, tad es esmu sens elektroniskās mūzikas un tehno fans, tādēļ labprāt pārsauktu eRoku par eDisko un rakstītu tikai par nevienam nezināmiem tehno ierakstiem, kurus var klausīties tikai vinila formātā. Carribou nav šis underground tehno māsters. Sācis kā IDM meistars ar pseidonīmu Manitoba, kas izdod vienu makten kritiķcienītu albumu Up In Flames līdz viņu iesūdz tiesā pats Ričards Manitoba, lai Snaita kungs nomaina savu pseidonīmu. Miera labad tas tiek arī izdarīts. Rezultātā viņš pārtop par Caribou, kas turpina izdot tīri solīdus un jā varbūt pat augstvērtīgus albumus, kurus atzīst ne tikai klausītāji, bet gan arī piekasīgie mūzikas kritiķi. 2007. gada albums Andorra saņem pat prestižo Polaris mūzikas balvu, kas ir Mercury balvas analogs Kanādā.

Skaidrs, ka pēc šādiem panākumiem Karibū nākas ievilkt elpu un beidzot tā pa īstam iekarot mūzikas pasauli. Jā, šis ir Snaita popalbums, lai gan tādi arī bija iepriekšējie, bet diviem ievadošajiem Odessa un Sun piemīt īstas popmūzikas končas garša. Smejies vai raudi, bet manuprāt tieši šīs dziesmas skatoties pār popmūzikas pleciem ir plates labākās dziesmas un iespējams šajā žanrā pat divas no gada labākajām. Lai vai kā, ja albumā būtu vēl kāda tik laba dziesma kā šīs divas, tad šo albumu es nekavējoties paziņotu par gada labāko albumu.

Un domāju, ka šeit vairs nav ko piebilst…

8/10

1 komentārs »

  1. Jā, arī šis ir tiešām lielisks ieraksts. Jo īpaši Tevis izceltā Odessa.

    Komentārs by normens — 20.04.2010. @ 19:31


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: