Rokmūzikas apskati

26.04.2010.

The Get Up Kids – Four Minute Mile (1997)

Filed under: 1990. gadi,Bez kategorijas,Īmo — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 20:43

Kā jau visiem zināms pasaules mūzika tiek iedalīta marihuanizējošajos, nopietnajos, bezemocionālajos žanros. Bet tā kā atsevišķs atzars tiek nodalīts arī tā saucamais emociju pārpildītais žanrs. Šajā nedēļā, kad prāts radikāli nenesās uz jaunu un totāli briesmīgu albumu apskatīšanu, lai pierādītu veciem sešdesmito gadu pīpmaņiem un astoņdesmito gadu Fredijiem Merkurijiem, ka mūsdienās prot taisīt mūziku, esmu nolēmis īpaši pievērsties šim žanram, kuru līdz šim atdzīvināja šajā lapelē tikai mans kolēģis no vislatvijas veģetāriešu galvaspilsētas (pats koļega to totāli noliegs, jo viņš ir aktīvs dzīvnieku ķermeņa daļu grauzējs

Šo nedēļu iesākšu ar vienu no īmo muzāra otrā viļņa flagmaņiem, kas ietekmēja bez maz vai visas trešā viļņa emocionālā pop panka grupas, The Get Up Kids. Paši džeki, gan nav sajūsmā, ka viņi tiek saukti par īmo mūzikas komerczibensnovedējiem. Protams, viņi nav tik daiļrunīgi kā Panic at the Disco (Mēs neesam s.da īmo grupas, mēs esam nākamie Radiohead), tomēr viņi uzsver, ka visas trešā viļņa emo grupas totāli sūkā, salīdzinot tos ar glemroku un viņi pamatīgi nožēlo, ka vispār viņi sāka spēlēt.

Būtībā The Get Up Kids ir tāds uzfrišināts un par pāris gramiem augstvērtīgāks Fall Out Boy ar man patīkamo low fidelity skaņu.  Visas albuma dziesmas ir vairāk vai mazāk klausāmas, atskaitot vienu un tā ir Don’t Hate Me, kas iespējams ir visu laiku labākā emocionālā pop panka dziesma. Mūzikas portāls pitchfork uz kuru es atsaucos katrā rakstā vispār raksta, ka grupas post-minūšu materiāls ir atstrādāts pēc šīs dziesmas formulas, tādēļ šis portāls visiem grupas albumiem liek nesekmīgas atzīmes un lamā viņus par to, ka viņi tēlo no sevis nez kādus neatkarīgos varoņus.

Totāli galīgi nelīdzsvarots albums, kas iespējams īstam Fall Out Boy fanam riebsies, jo viņam šķitīs, ka tas ir ierakstīts mājās pa lētiem līdzekļiem un tas pavisam noteikti nav cool. Bet pārējiem tas vispār totāli riebsies, tādēļ pietiks muldēt un jāieliek šim albumam laba atzīme.

5,5/10

(4 balles par Don’t Hate Me, pusballe par pārējām dziesmām, low fidelity skaņu un paškritiku)

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: