Rokmūzikas apskati

01.05.2010.

Reigani – Valpurģu Nakts Dziesmas (2010)

Filed under: 2010. gadi — normens @ 19:04
Tags: , ,

Latvijā populārākā igauņu grupa atgriezusies ar 4 jaunām kompozīcijām!

Šķiet, ka Latvijas mūzikas dzīvē neviens albums nav bijis tik gaidīts kopš 2008. gada, kad Prāta Vētra izdeva savu līdz šim svaigāko ierakstu Tur Kaut Kam Ir Jābūt. Par jauno Reiganu disku runāja daudz un daudzi, video, kurā grupa viesojas Radio SWH studijā pie BB Brokastu vīriem ir viens no skatītākajiem pēdējā laikā… Liekas, ka deviņu gadu pauze kopš iepriekšējā diska Nospied Sarkano Podziņu (kas, starp citu, tika ierakstīts dzīvajā pāris diennakšu laikā) nemaz nav bijusi un četrotne bijušā ASV prezidenta maskās ir tikpat aktuāla kā tolaik.

Ievadā jau minēju, ka Valpurģu Nakts Dziesmās ir tikai četri jauni singli (Bez 15 2, Laura, Zili Brnumi un Nošauj Blondīni), bet atlikusī 21 kompozīcija ir izlase no iepriekšējo divu ierakstu (bez jau pieminētā 2001. gada albuma, grupai ir arī 1998. gadā izdots disks Tās Figūriņas Ir tās Aitas Un Tās Govis Ir No Reigana Vaska) gabaliem. Neskatoties uz to, ka šī būtībā ir labāko dziesmu izlase, Valpurģu Nakts Dziesmas jau otro nedēļu atrodas Pilboard Top 100 Additional Chart pirmajā ailītē, šovbiznesa haizivs Verners Puļķis to ir paspējis nodēvēt par šedevru.

Plate, kura ir aizliegta vairākās valstīs, tostarp Apvienotajos Arābu Emirātos, Jordānā un Hradeckrālovā, pilnīgi noteikti neliks vilties visiem tiem, kas to ir iegādājušies. Jaunie singli, manuprāt, ir visai gaumīgi (pēc Reiganu domām), joprojām izceļas ar labu humora devu, tomēr nešķiet garlaicīgi. Tāpat labi izklausās arī vecie gabali, kvartets ir izdomājis teicamu dziesmu secību, lai Valpurģu Nakts Dziesmas izklausītos kā vienots veselums un spētu noturēt klausītāja interesi.

Lai gan parasti cenšos izvairīties no citu kritiķu citēšanas savos rakstos, šoreiz izdarīšu izņēmumu. Autoratīvie Rolling Bones šo ir nosaukuši par gadsimta atgriešanos, platei ieliekot piecas zvaigznes no piecām iespējamajām. Arī 20 Century Lox ir devuši tādu pat atzīmi, piemetinot, ka šis ir Absolūts triumfs. Ko gan lai es šeit vēl bilstu?

Rock & Roll Hall Of Shame dalībnieki neliek vilties. Reigani atkal ir zirgā, radot disku, kas šogad noteikti būs viens no pirktākajiem ierakstiem Latvijā. Malači!

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

half_sm

Reiganu viesošanos pie BB vīriem jebkurš var lejuplādēt šeit.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: