Rokmūzikas apskati

06.05.2010.

Kate Nash – My Best Friend Is You (2010)

Filed under: 2010. gadi,Pops — normens @ 23:31
Tags: , ,

Pēc trīs gadu pauzes londoniete ir atgriezusies ar jaunu materiālu.

Keitu Nešu pirmo reizi iepazinām 2007. gadā, kad viņa izdeva savu debijas ierakstu Made Of Bricks. Ja nu gadījumā Jums tas neko neizsaka, tad noteikti atminaties diezgan populāro singlu Foundations. Rudmataino mūziķi augstu vērtēja kritiķi, arī ieraksta komerciālie panākumi visā pasaulē bija solīdi, jo īpaši dzimtajā Lielbritānijā, kur tas vienu nedēļu bija arī pārdotākais albums. 2008. gada balvu pasniegšanas ceremonijās Keita bija bieža viese, viņa ieguva tādas prestižas balvas kā BRIT Awards par labāko sieviešu kārtas izpildītāju, NME balvu par labāko solo mākslenieci un Q balvu kā labākā jaunā zvaigzne.

Pērnā gada martā intervijā britu žurnālam NME Neša atzina, ka ir sākusi strādāt pie otrā studijas albuma. Tolaik viņai bija ap 15 demo ierakstu, kas esot kas pilnīgi cits, kā Made Of Bricks dzirdētais. Par producentu šoreiz tika pieaicināts bijušais grupas Suade ģitārists Bernards Batlers (iepriekš veidojis, piemēram, Dafijas debijas disku Rocferry, piedalījies arī Faifa Dendžerfīlda debijas diska Fly Yellow Moon producēšanā), kas noteikti solīja ko interesantu. Plates veidošanas laikā tika paņemtas un izmestas daudz un dažādas idejas, līdz šī gada 12. aprīlī mūsu vērtējumam tika nodota 13 dziesmu kompelācija. Starp citu, sākotnējais diska nosaukums bija Crayon Full Of Colour, tomēr pēc fanu iebildumiem, ka tas esot pārāk līdzīgs Paulo Nutini singla Pencil Full Of Lead, Keita izvēlējās pašreizējo nosaukumu.

Jau ar pirmajām dienām, kad My Best Friend Is You kļuva pieejams, gan klausītāju, gan kritiķu viedokļi par to krasi atšķiras – ja, piemēram, autoratīvie Q un Uncut šo ir novērtējuši attiecīgi ar 1 un 2 zvaigznēm, tad tikpat svarīgie NME un Pitchfork tam ir piešķīruši 7 un 7,8 zvaigznes. Jāatzīst, ka lielākā daļa klausītāju ir pievienojušies pirmajam viedoklim un komerciāli plate ir diezgan liela vilšanās, jo īpaši pēc debijas panākumiem. Ja pirmajā nedēļā Lielbritānijas disku tabulā tas ieņēma visai cienījamo 8. pozīciju, tad pēc nedēļas tas jau bija vien 39. vietā…

Neskatoties uz šīm neveiksmēm, manuprāt, ripulis ir pārāk nopelts. Šoreiz gribētos piekrist pašai mūziķei, kura uzskata, ka ar otro piegājienu ir kļuvusi nobriedušāka, gudrāka. Uzskatu, ka atgriezšanās pie piecdesmito gadu meiteņu popgrupu skanējuma (līdzīgi, kā to pirms pāris gadiem darīja grupa The Pipettes) ir kas svaigs un patīkams. Daudz sliktāk būtu tad, ja Neša censtos būt kārtējā Lady Gaga vai astoņdesmito sintpopa pakaļskrējēja. Turklāt, kas nav mazsvarīgi, anglietei šis stils piestāv un padodas.

No atsevišķām dziesmām vēlos izcelt diska ievadskaņdarbu Paris (manuprāt, spēcīgākais diska gabals), tāpat arī pirmo singlu Do-Wah-Doo (noskataties zemāk redzamo video, tiešām interesants un ļoti kvalitatīvs) kā arī ļoti oriģinālo un savādo I Just Love You More. Diemžēl, citas dziesmas, lai arī nesliktas, īpaši neizceļas. Vienīgais, ko nedrīkst nepieminēt – My Best Friend Is You pāris pēdējās dziesmas, jo īpaši apslēptais titulskaņdarbs, ļoti, ļoti izklausās pēc Regīnas Spektoras repertuāra…

Kopumā Neša ir radījusi pienācīgu, tomēr ne līdz galam izprastu otro plati. Viņa nav stāvējusi uz vietas, bet gan centusies attīstīties, kas popmūzikā tomēr ir ļoti būtiski. Jā, šoreiz ir arī dažās kļūdas, tomēr tas, ka ieraksts pat pēc samērā ilga laika neapnīk (kā nekā kopš tā iznākšanas jau pagājis teju mēnesis), ir galvenais. Ticu, ka trešais albums būs vēl labāks!

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: