Rokmūzikas apskati

08.05.2010.

LCD Soundsystem – This Is Happening (2010)

Filed under: 2010. gadi,Deju panks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:50
Tags: ,

Trešais un šķiet, ka arī pēdējais albums Mērfija un Co diskogrāfijā nav tik labs, lai grupu atsevišķi indivīdi sāktu dēvēt par LSD Soundsystem, bet tomēr šim albumam pietrūkst tikai ļoti nedaudz, lai tas būtu pati pilnība un grupas daiļradi varētu sākt saistīt ar psihotropajām vielām.

Džeimsu Mērfiju var uzskatīt par vienu no pēdējo desmit gadu karstākajiem producentiem. Diskomūzikas Timbalands, džeks, kas prot vislabāk ierakstīt kovbeli, Bono māsīcas radinieks. Tā varētu raksturot šo bārdaino vīru. Šogad jau vien Džeimss ir producējis Mistera Ātrā gada mīļāko albumu par, kuru viņš neko nav dzirdējis.

This Is Happening ir trešais Mērfija galvenā muzikālā projekta LCD Soundsystem albums un pēc paša vārdiem labākais grupas diskogrāfijā. Tas seko vairāku lielisku dziesmu apkopojumam LCD Soundsystem (2005. gads) un vienam no pērnās desmitgades labākajiem albumiem Sound Of Silver (2007. gads). Galvenais jautājums – vai jaunais albums ir labāks par saviem priekšgājējiem un to var uzskatīt par cienīgu triloģijas priekšgājējiem? Grūti pateikt, lai gan vienu es varu pateikt, ka This Is Happening man pat patīk labāk nekā kritiķu slavētais Sound Of Silver.

Plate sākas ar grupai netipisku ievadu dziesmai Dance Yrself Clean, kas ļoti lēni uzaug līdz pacilājošajam disko, kas beidzot tā pa īstam liek sajust jaunā albuma spēku. Mērfijs ilgi nevarēja nolemt, kura no dziesmām būs pirmais singls, viņš svārstījās starp lipīgo sintīpopu I Can Change un Daft Punk Is Playing At My House divi Drunk Girls, tomēr beigās tika nolemts, ka pirmais singls būs Drunk Girls, kurai ir atvēlēta otrā dziesmas ailīte albumā. Lielisks singls. One Touch ir tipisks LCD Soundsystem hauss ar lieliskiem fona vokāliem. All I Want daži kritiķi lamā par pārlieku kaitinošo ģitāras rifu, kamēr citi to sauc par Sound Of Silver melanholiskā meistardarba All My Friends uzlaboto versiju. Kā jau tas vienmēr mūzikā ir noticis, tad ģeniālākās lietas tiek vērtētas divejādi un All I Want manuprāt ir tieši šāds gadījums. Sekojošais jau minētais I Can Change ir atkal tīri labs un pat lipīgs sintezātorpopa nākotnes singls. You Wanted Hit, Pow Pow un noslēdzošais Home mierīgi varētu iegulties arī grupas iepriekšējos albumos, kur tās būtu pavisam noteikti būtu labākās dziesmas. Vienīgais plates fīleris ir dziesma ar numuru astoņu Somebody’s Calling Me, bet Kūtris man teica, ka šajā portālā negatīvismam nav vietas, tādēļ šo dziesmu es labāk nekomentēšu.

Lielisks LCD Soundsystem triloģijas noslēgums, kurā Mērfijs ir sapludinājis visu to labāko no iepriekšējiem diviem albumiem, piemetot vēl šo to jaunu, radot iespējams savu labāko darbu. Pavisam noteikti šobrīd galvenais kandidāts uz šī gada albuma numur viens titulu.

9/10

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: