Rokmūzikas apskati

13.05.2010.

Japandroids – Post Nothing (2009) un Japandroids – No Singles (2010)

Filed under: 2000. gadi,2010. gadi,Bez kategorijas,Garāžroks,Noisroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:32
Tags: ,

Neliels parāds no pērnā gada. Viena no 2009. gada spožākajām muzikālajām debijām no Kanādas Japandroids.

Par vienu no Post Nothing dziesmām (Young Heart Sparks Fire) es jau jūsmoju no 2009. gada vasaras, bet tomēr līdz pat šim brīdim sev nezināmu iemeslu dēļ nebiju saņēmies noklausīties visu albumu pilnībā. Tomēr šogad es beidzot saņēmos un noklausījos albumu, un sakarā ar to, ka šogad šis duets/trio izdod kompilāciju no pirmajiem diviem EP No Singles saņēmos un sāku rakstīt šo rakstu.

Japandroids ir mūsdienās tik ļoti sastopamā noizīgā garāžpanka grupa, tikai šoreiz ne no ASV, bet gan no viņu ziemeļu kaimiņiem. Izveidojusies 2006. gadā, kad divi studenti nolemj dibināt grupu. Ilgi meklējusi trešo grupas dalībnieku, kas dziedātu vai ideālā variantā kliegtu, līdz nonāk līdz atklāsmei, ka viņi abi kliedzot reizē var panākt graujošu rezultātu.

Ja salīdzinām Post Nothing ar No Singles. Post Nothing pavisam noteikti ir labāks kā albums, protams nedaudz visu labo pabojā pārlieku aktualīgi producētā skaņa, kamēr No Singles ir demo ierakstu skaņu, kas grupai dod kādus enerģiskos punktus. No Singles jau spriežot pēc nosaukuma var noprast, ka šajā albumā nav nevienas izteikti labas dziesmas, visas desmit dziesmas saplūst vienotā kopīgā mošpita mutulī, kamēr Post Nothing īpaši ģeniālas ir pirmās trīs vai četras dziesmas (Wet Hair un Boys Are Leaving Town varbūt pat ir labākas par Young Heart Sparks Fire), bet pārējās pavisam noteikti nav sliktas.

Kopumā vērtējot Post Nothing ir jādzird katram, bet No Singles kā patīkamu piedevu var noklausīties tikai, tad kad Post Nothing ir iemīlēts. Labākās dziesmas noteikti, ka ir izvietotas Post Nothing (jāatzīst, ka gandrīz visas plates dziesmas pārsit savus muzikālos priekštečus), bet nedrīkst aizmirst, ka No Singles ir iekļauts nu jau leģendāro McLusky labākā dziesmā To Hell With Good Intentions

7,5/10 (Kūtra jaunais mīļākais vērtējums par grupas kopējo ieguldījumu muzikālajā deģenerācijā)

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: