Rokmūzikas apskati

15.05.2010.

Keane – Night Train (2010)

Filed under: 2010. gadi,poproks — normens @ 20:52
Tags: , ,

Britu trio ir atgriezies ar jaunu EP.

Domāju, ka nebūšu melojis apgalvojot, ka Keane ir viena no populārākajām un nozīmīgākajām pagājušās desmitgades blicēm. Radusies jau 1997. gadā , tā ilgi transformējās, līdz 2001. gadā izveidojās pašreizējais sastāvs. Ceļu pretī popularitātei viņiem palīdzēja veikt BBC, iekļaujot puišus savā ikgadējā Sound Of… sarakstā. Starp citu, 2004. gada izdevums, kurā viņi triumfēja, ir zīmīgs kā nu jau ļoti populāru mūziķu saraksts – bez Keane tur bija arī, piemēram, Franz Ferdinand, Razorlight, Džosa Stouna un Scissor Sisters. Ekspertu prognozes piepildījās, un mūziķu debijas ieraksts Hopes And Fears kļuva par vislabāk pārdoto albumu Lielbritānijā 2004. gadā. Izbaudījuši popularitāti, vīri neatslāba, bet jau 2006. gadā izdeva otro plati Under The Iron Sea. Lai gan panākumi nebija ne tuvu tādi, kā debitējot (Hopes And Fears ieguva deviņkāršu platīna statusu Lielbritānijā), arī Under The Iron Sea divkāršais platīns ir nopietns panākums. Vēl nedaudz vēlāk, 2008. gadā briti izdeva savu trešo studijas albumu Perfect Symetry. Skanējums bija diezgan krasi mainījies, un ne visi fani to spēja pieņemt. Arī kritiķu domas dalījās, vieni to nosaucot par Keane labāko veikumu, citi – par sliktāko.

Paši mūziķi bija apmierināti ar veikumu, bet jau atkal nesēdēja mierā – savas pēdējās pasaules koncerttūres laikā trio ierakstīja jauans dziesmas, un nu mūs vērtējumam nodevusi 8 dziesmu EP (mazo albumu) Night Train. Grupas menidžeris Adams Tudhoups par svaigo ierakstu saka, ka “tas esot dažādu mūzikas stilu un žanru mikslis, bet tajā caurcauri esot dzirdamas skaņas, kas radot Keane”.

Biju ļoti pārsteigts, kad ieraudzīju, ka šo darbu ļoti kritiski vērtē ne tikai amerikāņu mūzikas izdevumi, kas nekad nav izteikušies labi par šiem mūziķiem, bet arī daudzi Lielbritānijas kritiķi – lai nu ko, bet trīs zvaigznes no 10 no NME (tāds pat vērtējums arī no Pitchfork puses) es nebiju gaidījis nekad. Līdzīgi, kā Keitas Nešas pēdējā albuma sakarā, arī šoreiz, manuprāt, nav tik slikti, kā raksta šie autoratīvie izdevumi. Uzskatu, ka lai gan ne izcils, Night Train ir daudz interesantāks kā, piemēram, Perfect Symetry. Šoreiz Keane izklausās pieaugušāk un gudrāk. Protams, pirmais singls no EP Stop For A Minute (kurā, tāpat kā Looking Back piedalās kanādiešu reperis K’Naan), izklausās tieši tāpat kā viss pagājušais ripulis, bet šeit ir arī interesantas lietas kā Back In Time, My Shadow un Clear Skies.

Liekas, ka daudziem Keane jau ir apnikuši līdz nelabumam, daudziem liekas, ka viņi vairs nespēj radīt neko īpaši ievērības cienīgu. Arī man tā likās, tomēr Nihgt Train manas domas ir mainījis. Iespējams, šis ir ievads kam vēl grandiozākam, jo izskatās, ka viņi atkal sāk radīt labu mūziku, par ko ir liels prieks.

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: