Rokmūzikas apskati

24.05.2010.

Broken Social Scene – Forgiveness Rock Record (2010)

Filed under: 2010. gadi,Bez kategorijas,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 12:17

Pēc piecu gadu pauzes iespējams pasaulē populārākā neatkarīgās mūzikas supergrupa atgriežās ar vairākām svaigām kompozīcijām, kas apvienotas vēl svaigākā albuma.

Šis grupas stāsts varētu būt īsts Pelrušķītes stāsts. 1999. divu ne pārāk labu un ne pārāk populāru grupu KC Acidental un hHead dalībnieki Brendans Kanings un Kevins Drū sāk ierakstīt ambientus post roka skaņdarbus zem nosaukuma Broken Social Scene. 2001. gadā iznāk postroķīgais debijas albums Feel Good Lost, kurš pārsvarā ir instrumentāls, tas nekas ka dažās dziesmās Kevinam Drū piepalīdz nu jau slavenākā supergrupas dalībniece Leslija Feista. Dodoties koncerttūrā Kevins un Brendans apjēdz, ka divatā viņi nespēj nospēlēt Feel Good Lost materiālu, tādēļ tiek lūgta palīdzīga roka saviem draugiem arī no tādām mūsdienās jau krietni zināmām grupām kā Metric un Stars. Paralēli kopā ar saviem jaunajiem draugiem tiek strādāts pie jaunām dziesmām, kuras tiek iemūžinātas lieliskajā 2002. gada albumā You Forgot It In People.  Grupa kļūst atpazīstama ar savu postroka un klasiskā deviņdesmito gadu indī miksli. Skaidrs, ka grupas nākamais albums 2005. gadā Broken Social Scene jau gūst lielākus komerciālos panākumus, vairāk pateicoties tobrīd aktuālajam Kanadas vilnim ar Wolf Parade un Arcade Fire priekšgalā. Pēc tam iestājās piecu gadu klusuma periods, kura laikā gan Kevins Drū, gan Brendons Kanings izdod savus albumus.

2010. gada maijā iznāk grupas jaunais albums. Sāksim ar to, vai šī garā pauze ir nākusi par labu grupas skanējumam? Manuprāt, jā, lai gan tas pavisam noteikti nav tik teicams kā 2002. gada grupas albums, tomēr tas paldies dievam tas nav tik haotisks kā grupas 2005. gada mistrojums. Jaunā plate ir viegli plūstoša, tajā nav neviena īpaša krituma vai kāpumā (varbūt vienīgi ievadošais World Sick paceļās augstākā līmeni par pārējām dziesmām). Tieši šāds liedums pietrūka grupas iepriekšējam albumam, bet tomēr ja man būtu jāliek atzīme (kas man arī būs jādara) es abiem šiem dziesmu kopojumiem liktu to vienādu, jo man pietrūkst otra 7/4 Shoreline un Fire Eye’d Boy, kas manuprāt pacēla Broken Social Scene iepriekšējo albumu līmeni. Runājot par grupas sastāva palielināšanos/samazināšanos, klīst baumas, ka platē ģitāru dažās dziesmās ir iespēlējis pats Skots Kānbergs no Pavement.

Ļoti labs albums. Ceru, ka mums atkal nebūs jāgaida ilgi un smagi gadi, lai sagaidītu jaunu grupas darbu.

8/10

Jē jē jē R. Kelly

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: