Rokmūzikas apskati

01.06.2010.

Melvins – The Bride Screamed Murder (2010)

Filed under: Grandžroks,Metāls — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:30
Tags: ,

“Lai ePopam top trafiks,” teica Jāzeps un radīja apvērsumu rosošu rakstu par dubļmetālu. (sludge – dubļi)

Melvins ir leģendām apvīta grupa ne tikai tādēļ, ka grupas līderim Bazam Osbornam ir kolosāla frizūra un Melvins kļuva populāri tikai tādēļ, ka viņi tusēja ar pašu Nirvanas Kurtu (Kurts pat vienu brīdi gribēja iestāties melvinu rindās), bet arī ar faktu, ka tieši šie Sietlas metaļugas kopā ar Neilu Jangu tiek uzskatīti par grandža vectētiņiem. Vēl jau šie nopietnie vīri radīja tādu metāla paveidu kā sladžmetāls (sludge metal), kas sevī apvieno hārdkorpanka, grandža, heavy metal un dienvidroka skanējumu.

Šoreiz melvini ir ierakstījuši patiesi smieklīgu metāla albumu, kurš savā ziņā arī ir pietiekoši muzikāli aizraujošs un profesionāls, ne velti britu NME albumam ir ielikuši ļoti KŠīgu vērtējumu (9 no 10). Īpaši lieliski manuprāt skan dubultās bungas. Kas tad šajā albumā ir tik sasodīti smieklīgs? Totāli nekas, vienkārši man klausoties šo albumu nepārtraukti rodas asociācijas ar astoņdesmito gadu hair metal blicēm, kas mūsdienās joprojām izdod albumus. Džadaspriestīgs vokāls, smieklīgas ērģeles, topošie videoklipi ar sakečupotām un ielakotām dāmām būros, šausmas izraisošs roborape albuma vāciņš…. Hair metal forever. Lai gan visticamāk šīs asociācijas ir tikai manām izskalotajām smadzenēm saredzamas. Vēl jau ir The Who dziesmas My Generation kavers, kas šīs asociācijas palielina (visi taču atceras Džona Bon Džovi un Ričija Samboras protežētos perestroikas metālistus Gorky Park, kuru viena no slavenākajām ir tieši šī The Who dziesmas kaverversija) Sagadīšanās? Nē, smalks humors.

Kopumā lielisks for fun albums, kas patiks ne tikai mazajiem vīriem un dāmām saplēstos džinsos un flaneļa kreklos (starp citu šobrīd tiek domāts par eRoka flaneļa līnijas palaišanu apritē), bet arī lielajiem vīriem un dāmām īstos lateksa apģērbos (pie šāda tipa apģērbiem pagaidām netiek strādāts).

7,5/10

P.S. Klīst baumas, ka The Melvins drīzumā pievienosies vēl trešais bundzinieks Goats de Hujē.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: