Rokmūzikas apskati

04.06.2010.

Teenage Fanclub – Shadows (2010)

Filed under: 2010. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 11:48
Tags: ,

Kamēr Latviju pārņem nepārstājams un neārstējams vasarīga karstuma vilnis lipīgie cukuriņi no Skotijas sadūdotajiem ezeriem Teenage Fanclub visus, kam tuva deviņdesmito gadu audālā kultūras puse pārsteidz ar izteikti vasarīgi rudenīgu skaņu plati.

Kā jau visi aktīvie muzikālo aktivitāšu baudītāji nojauš, tad pasaulē ir divu veidu grupas – tās kuras savu skanējumu maina ar katru albumu un grupas kuras nemainīgi visu savu mūžgaro karjeru savu skanējumu nemaina un rūpīgi pieturās pie pašizdomātām muzikālajām klišejām. Teenage Fanclub ir grupa, kurai piedietos otrais variants, bet paldies dievam šie vīri ir pietiekoši gudri un savus vienādi skanošos albumus izdod ar regularitāti piecos gados, tādēļ vispasaules mūzikas kritiķi par šiem vīriem vienmēr ir izteikušies salīdzinoši pozitīvi. Un kā gan savādāk, ja grupas arsenālā ir tik labas melodijas. Pastāv pat uzskats, ka Teenage Fanclub ir sarakstījuši pāris no lipīgākajām melodijām deviņdesmitajos.

Īsumā izklāstot grupas biogrāfiju skaidrs, ka grupas slavas 15 minūtes ir datējamas ar deviņdesmito gadu sākumu, kad  pārsteidzošā kārtā grupas 1991. gada albums Bandwagonesque apsteidza Nirvana, Slint, Talk Talk, My Bloody Valentine albumus cīņā par gada albumu titulu ietekmīgā amerikāņu žurnāla Spin vērtējumā. Un tik tiešām grupas unikālais talants savienot mūsdienīgo (Sonic Youth cienīgas ģitāras partijas) ar vecmodīgo (Beach Boys, The Byrds un Black Star estētika) un vēl visu to ietērpt tiešām lieliskās melodijās ir neaptverams. Seko triumfāla uzstāšanās 1992. gada Rīdingas festivālā, kurā bariņš cilvēks uzrīko pamatīgu ārdīšanos dubļos. 1993. gadā iznāk singls kopā ar De La Soul, bet pēc tam grupas slava abos okeāna galos apsīkst, grupas slava Britānijā tikai aug, bet jeņķu brāļi nepelnīti aizmirst šo grupu, lai gan 1995. gada albums Grand Prix bija tik labs albums, ka pats Liams Galahers ierindo Teenage Fanclub otrajā vietā pasaules labāko grupu sarakstā (pirmajā vietā protams ir Oasis)

Runājot par jauno albumu, grupas melodiskais skanējums nav īpaši mainījies, bet tikai elektroniskās ģitāras ir nomainījušas akustiskās ģitāras, ko varētu uzskatīt par novecošanas pazīmi. Dziesmas ir pilnas ar vasarīgu optimismu, lai gan tajās ir arī kāda rudenīga melanholijas stīga. Izcili melodiskas ir plates pirmās divas dziesmas Sometimes I Don’t Need To Believe In Anything un Baby Lee, arī pārējām dziesmām ir lieliskas melodijas, lai gan instrumentālais pavadījums nav tik interesants kā agrāk.

Labs albums, kuru gan es ieteiktu klausīties tikai tad, ja tu esi iepazinies ar grupas daiļradi vismaz noklausoties grupas best-of izlasi.

7/10

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: