Rokmūzikas apskati

06.06.2010.

Abe Vigoda – Skeleton (2008)

Filed under: 2000. gadi,Pankroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 00:16
Tags: ,

Ieturot Aleksandra Kerča cienīgu pauzi no šīs desmitgades ierakstiem, laiks pāriet uz salīdzinoši neveciskiem neklasiskā roka ierakstiem.

Šo apskatu sāksim ar jautājumu, vai jūs esat dzirdējuši par Vampire Weekend? Tā kā 99,9 procentos atbilde būs jā, tad droši varam turpināt, jo Abe Vigoda būtībā tāds ūber haotisks un maigi trokšņains vampīrvīkends vien ir. Bet tomēr ir vairāki iemesli, kādēļ šai grupai būtu jāpievērš uzmanību un galvenais no tiem ir tāds, ka kaut ko reizē tik šizofrēnisku un popsīgu mūsdienas ir grūti atrast.

Abe Vigoda patiesībā jau ir diezgan veca grupa, radusies 2004. gadā. Sākotnēji aktīvi spēlējusi savdabīgajā The Smell klubā, kas izceļās ar to, ka tajā ir laipni gaidīti visa vecuma parazīti, cilvēki un citi lopi, bet pats galvenais šiem dzīvniekiem ir aizliegts lietot alkoholu un narkotikas. Neskatoties uz šo veselīguma propogandu šeit uzstājās dažādas eksperimentālās un pankroka grupas. Kā aktīvi Losandželosas anģika pārstāvji grupa 2006. gadā izdod savu debijas albumu, bet šā apraksta varonis Skeleton jau bija grupas trešais ripulis, turklāt jau ir skaidri zināms, ka šogad ir gaidāms grupas ceturtais albums.

Runājot par Skeleton, tad tas ir totāls haoss. Apskatot dziesmu garumu, tev uzreiz ir skaidrs, ka būs darīšana ar kaut kādiem s… pankiem, bet iemetot ausi platē, tu nokļūsti tropu ritmu pārņemtā pankroka pasaulē un tas nav tas pats. Vēl šiem nenopulētajiem vampīrvīkendiskajiem tiek pievienotas dažādas noise atkāpes un ģitāras arpedžijas, kas nostrādātas ar matemātiskā roka precizitāti. Runājot par mīnusiem, plates dziesmas ir diezgan vienveidīgas un neskatoties uz grupas krutumu un Lācplēša spēku plates vidusdaļā platē sāk kļūt pat nedaudz garlaicīgi, bet kāda noise atkāpīte albumu atkal noved uz pareizā ceļa un plates pēdējas dziesmas ir vislabākās. Vēl protams var runāt par diezgan slikto skaņu, izklausās tā it kā grupas vokālists dziedātu kādā tualetē, bet to varētu pat uzskatīt par plusu, ja skatāmies uz paaugstināto snobismu mūsdienu skaņu tehnoloģijas jomā.

Laba grupa ar tīri labu albumu. Kāpēc tā ir tik nezināma, ja salīdzinām ar līdzīgajiem No Age un citiem šitgeizlofaieriem? Nezinu, lai vai kā man ir pamatotas aizdomas, ka ar ceturto albumu grupa sasniegs kaut nelielas meinstrīm muzikālās virsotnes. Un ceru, ka tā, jo No Wave Vampire Weekend ir jābūt atzītākiem.

8/10

P.S. Es ceru, ka pāris grupas dalībnieki ir mainījuši matu sakārtojumu.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: