Rokmūzikas apskati

08.06.2010.

The Acorn – No Ghost (2010)

Filed under: 2010. gadi,Folkroks,Indīroks — normens @ 20:09
Tags: , ,

Kanādas indie folka kvintets, par kuriem Latvijā teju neviens nav neko dzirdējis, ir atgriezušies ar jaunu albumu.

Jāatzīst, ka līdz No Ghost par šiem vīriem neko nebiju dzirdējis un šis atklājums ir diezgan liela sagadīšanās – kādu vakaru izdomāju paklausīties Sea FM 99,5 no Kērnsas, Austrālijā (kad biju Zaļajā kontinentā, atklāju, ka viņiem ir lieliska rīta programma (to varat dzirdēt ap 21.00 pēc Latvijas laika)), un šajos viļņos skanēja albuma titulgabals. Jau pēc pirmās noklausīšanās reizes sapratu to, ka tāda mūzika man ļoti patīk, to, ka noteikti jāpapēta The Acorn vēsture. Izrādās, ka grupa dibināta jau 2003. gadā Otavā, un līdz šim izdoti pieci albumi un divi EP.

Klausoties šo plati ilgāku laiku saprotu to, ka kanādiešiem izdevies izdarīt to, uz ko tiecas ikviens mūziķis – jo vairāk klausos No Ghost, jo vairāk šī plate uzrunā un aizrauj. Ja pēc pirmās reizes likās, ka šis ne ar ko neatšķiras no daudziem citiem šā žanra ierakstiem, tad tagad klausoties to atkal un atkal atklāju jaunas, iepriekš nepamanītas, bet ļoti patīkamas detaļas. Vai tas būtu kāds teksta fragments, kas aizslīdējis garām, vai arī kāds mazāk pamanāms instruments, tomēr kaut kas ikreiz izceļas.

Patīkami ir arī tas, ka The Acorn prasmīgi atraduši balansu starp lēnajām, liriskajām kompozīcijām ar ļoti pieticīgu pavadījumu un ātrākajām, atraktīvākajām dziesmām. Disks ir mainīgs, tas nestagnē, tā vietā esot patstāvīgā attīstībā – lēno nomaina ātrais, kluso – skaļākais un otrādi. Šeit gribētos vilkt zināmas paralēles ar lielisko Band of Horses ierakstu Infinite Arms, tomēr uzreiz jāpiebilst, ka amerikāņi šoreiz radījuši augstvērtīgāku materiālu. No 11 No Ghost skaņdarbiem šoreiz vēlos izcelt ievadošo Cobbled From Dust, ļoti aizraujošo Crossed Wires un jau pieminēto titulgabalu  No Ghost.

Esmu priecīgs, ka atklāju šo blici – disks irpatiešām jauks un lab, iesaku to noklausīties ikvienam, kuram patīk indie folks. Pat tiem, kuriem šis žanrs nav tuvs, No Ghost varētu būt saistošs – esmu pārliecināts, ka tas izcili iederētos kā fona mūzika romantiskām vakariņām. Izmantojiet to!

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: